Włochy chcą zorganizować zimowe igrzyska olimpijskie 2026 z Austrią

Inne
Włochy chcą zorganizować zimowe igrzyska olimpijskie 2026 z Austrią
fot. PAP

Włochy planują zorganizować zimowe igrzyska olimpijskie w 2026 roku wspólnie z Austrią - powiedział w wywiadzie dla mediolańskiej gazety "Sole 24" minister sportu tego kraju Luca Lotti.

- Planujemy współpracę włoskich miast Trydent i Bolzano oraz austriackiego Innsbrucku, aby osiągnąć wspólny cel - gościć olimpijczyków w 2026 roku.

W 2016 roku Rzym zrezygnował ze starań o organizację letnich igrzysk w 2024 roku. Stolica Włoch po raz drugi w ostatnich czterech latach wycofała się z rywalizacji. Poprzednio starania o igrzyska 2020 zablokował ówczesny premier Mario Monti, argumentując decyzję trudną sytuacją ekonomiczną kraju. - Dziwię się, że tak się stało. Politycy wycofali kandydaturę ze strachu przed przegraną. Rzym stracił przez to 2 mld euro - powiedział szef włoskiego sportu.

Włochy były organizatorem zimowych igrzysk olimpijskich w Cortinie d'Ampezzo w 1956 roku i w Turynie w 2006 roku oraz raz letnich w Rzymie w 1960.

W Austrii najlepsi sportowcy świata rywalizowali o medale igrzysk zimowych dwukrotnie w Innsbrucku, w 1964 oraz w 1976 roku.

KB, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze