Były prezes Legii stoi za przejęciem Zagłębia?

Piłka nożna
Były prezes Legii stoi za przejęciem Zagłębia?
fot. CyfraSport

Andrzej Fonfara i Artur Boruc planują zakup występującego w Nice 1 Lidze Zagłębia Sosnowiec - taka sensacyjna informacja pojawiła się w mediach w miniony czwartek. Kolejne doniesienia są jednak jeszcze ciekawsze - za pięściarzem i piłkarzem może stać Bogusław Leśnodorski.

Posiadaczem 95 procent akcji spółki Zagłębie SA jest miasto Sosnowiec. Według informacji "Przeglądu Sportowego" były prezes Legii Warszawa Bogusław Leśnodorski był obecny niedawno w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu, gdzie rozmawiał z prezydentem miasta Arkadiuszem Chęcińskim na temat możliwości kupna... wszystkich akcji klubu.

Prezydent nie zamierza jednak pozbywać się wszystkich udziałów w spółce i zostawić część z nich dla miasta. Chodzi o możliwość kontroli tego, co działoby się w klubie, także przy pomocy osoby, która z ramienia miasta miałaby zasiadać w nowym zarządzie. Dlatego oferta Leśnodorskiego miała zostać odrzucona. Ostatnio na sosnowieckim froncie pojawili się jednak nowi gracze w postaci Andrzeja Fonfary i Artura Boruca. Czy stoi za nimi były prezes Legii?

– Na pewno ta informacja nie wyszła z klubu. Ja tego nie komentuję! – mówi "Przeglądowi Sportowemu" Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia. Pewne jest to, że oficjalnymi zainteresowanymi kupnem Zagłębia są Fonfara i Boruc, których przedstawiciele rozmawiali już z prezydentem Chęcińskim. – Spotkanie miało bardzo ciekawy przebieg. Dziś nie można wykluczyć żadnych scenariuszy. Na pewno dojdzie do kolejnych rozmów – mówi Krzysztof Polaczkiewicz z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze