Remy zapewnił Las Palmas ważne trzy punkty

Loic Remy pojawił się w 64. minucie meczu z Athletikiem Bilbao i w samej końcówce zdobył zwycięską bramkę. To pierwsza porażka gości w tym sezonie.

Athletic Bilbao przystąpił do niedzielnego meczu po bezbramkowym remisie z Herthą w Lidze Europy. Do tego momentu w lidze nie tylko nie przegrali spotkania, ale również mogli poszczycić się tym, że nie stracili ani jednej bramki. W końcu jednak każda seria musi się skończyć...

Wydawało się jednak, że spotkanie zakończy się wynikiem 0:0. W 87. minucie piłka wpadła jednak do siatki, a bohaterem gospodarzy został były piłkarz m.in. Chelsea - Loic Remy. Francuz przejął piłkę na lewym skrzydle, szybko wbiegł w pole karne i mocnym strzałem pokonał Kepę Arrizabalagę.

Las Palmas - Athletic Bilbao 1:0 (0:0)

Bramka: Remy 87.

Las Palmas: Chichizola - Michel, Lemos, Navarro, Castellano - Aquilani, Castellano (84 Gomez) - Vitolo (64 Remy), Viera, Halilovic (37 Tannane) - Calleri.

Athletic: Arrizabalga - Boveda, Nunez, Laporte, Saborit - Iturraspe (87 Benat), Vesga - Susaeta (63 Muniain), Garcia, Sabin (63 Aduriz) - Williams.

Żółte kartki: Calleri, Tannane - Laporte, Aduriz, Vesga.