Formuła 1: Kubica nie jest jedynym kandydatem do zastąpienia Massy w Williamsie

Moto
Formuła 1: Kubica nie jest jedynym kandydatem do zastąpienia Massy w Williamsie
fot.PAP/EPA

Ojciec kierowcy Formuły 1 Brytyjczyka Jolyona Palmera z teamu Renault potwierdził, że jego syn prowadzi rozmowy z zespołem Williams dotyczące podpisania kontraktu na sezon 2018. Zdaniem mediów, jednym z kandydatów do tego teamu jest także Robert Kubica.

Brytyjczyk ma zastąpić w zespole Brazylijczyka Felipe Massę, który zapowiada, że po tegorocznym sezonie definitywnie podejmie decyzję o zakończeniu kariery sportowej.

 

Dla Palmera przejście do Williamsa to sprawa priorytetowa, gdyż na jego miejsce w ekipie Renault w nowym sezonie został już zatrudniony Hiszpan Carlos Sainz jr. - Williams będzie chciał na nowy sezon wybrać dla siebie najlepszą opcję. Jolyon pokazał w Singapurze, że jest szybki (zajął 6. miejsce), musi dobrze jeździć także w pozostałych rundach mistrzostw. Wierzę, że zostanie wybrany przez Williamsa, to przecież młody, bardzo dobrze rokujący kierowca - powiedział Jonathan Palmer.

 

Sam kierowca także nie kryje, że jest poważnie zainteresowany przejściem do brytyjskiemu teamu. - Chcę oczywiście dalej zostać w Formule, myślę o Williamsie. Ale zobaczymy, co się wydarzy. Jest jeszcze sześć wyścigów, by przekonać wszystkich do mojej osoby - zadeklarował.

 

Zdaniem mediów, jednym z kandydatów do miejsca w Williamsie jest także Kubica. Polak miał już zaliczyć pierwsze testy na symulatorze, teraz - według nieoficjalnych informacji - spodziewane są prywatne testy na torze. Kiedy i gdzie? - nie wiadomo, informacji nie potwierdził także oficjalnie zespół.

 

W tegorocznym sezonie (po 14 z 20 wyścigów) Palmer w klasyfikacji generalnej F1 jest na 16. pozycji z dorobkiem 8 pkt. Massa jest 11. mając 31 pkt. Prowadzi Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa - 263 pkt przed Niemcem Sebastianem Vettelem (Ferrari) - 235 pkt.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie