Trzy siatkarki Chemika Police w składzie Serbii na mistrzostwa Europy

Siatkówka
Trzy siatkarki Chemika Police w składzie Serbii na mistrzostwa Europy
fot. PAP

Poznaliśmy skład reprezentacji Serbii na mistrzostwa Europy. W Gruzji i Azerbejdżanie zagrają trzy zawodniczki, które w nadchodzącym sezonie bronić będą barw Chemika Police.

Kilka tygodni temu powołania do szerokiej kadry otrzymały Bianka Busa, Stefana Veljković i Sladjana Mirković. Policzanki jednak nie były pewne wyjazdu na mistrzostwa, ponieważ wciąż czekały na decyzję trenera o finalnym składzie.

 

W poniedziałkowe popołudnie poznaliśmy czternaście nazwisk. Trener Zoran Terzić zdecydował, że powoła trzy siatkarki z zespołu mistrzyń Polski.

 

– Cieszę się, że 3 dziewczyny z Chemika grają w tak silnej reprezentacji. Jednak w długofalowej wizji nie liczy się, która z nas w jakim klubie występuje. Jesteśmy jedną drużyną, kadrą Serbii, która w każdych zawodach jedzie po medal. Tym razem nie będzie inaczej. Nasza reprezentacja zmaga się z problemami zdrowotnymi, ale żadna z nas o tym nie myśli. Mamy silny zespół i celujemy w złoto – zapowiada środkowa Chemika Police Stefana Veljković.

 

Serbia grę w mistrzostwach rozpocznie w piątek 22 września od spotkania z Czeszkami; w kolejnych meczach zmierzy się z Holandią i Belgią.

 

 

Skład reprezentacji Serbii na ME kobiet 2017:

 

rozgrywające: Sladjana Mirković, Bojana Zivković.
przyjmujące: Bianka Busa, Tijana Malesević, Brankica Mihajlović, Bojana Milenković.
atakujące: Ana Bjelica, Tijana Bosković.
środkowe: Mina Popović, Milena Rasić, Jovana Stevanović, Stefana Veljković.
libero: Jelena Blagojević, Teodora Pusić.

RM, Chemik Police - Biuro Prasowe

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze