Nice 1 liga żużlowa: Grupa Azoty Unia Tarnów – Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Transmisja w Polsacie Sport

Żużel
Nice 1 liga żużlowa: Grupa Azoty Unia Tarnów – Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Transmisja w Polsacie Sport
fot. CyfraSport

Czy tym razem uda się uzyskać odpowiedź na pytanie, który z finalistów uzyska awans do PGE Ekstraligi? Przed nami rewanżowy mecz pomiędzy Grupą Azoty Unią Tarnów i Zdunek Wybrzeżem Gdańsk. Wszyscy zainteresowani tym spotkaniem będą tak samo mocno przyglądać się rywalizacji na torze co sytuacją pogodową. Transmisja z tego starcia w niedzielę o 12:45 w Polsacie Sport.

Pierwotnie rewanż miał odbyć się 17 września, ale po odjechaniu dwóch biegów organizatorzy postanowili odwołać spotkanie ze względu na padający deszcz i niebezpieczne warunki na torze. Niestety aura w całej Polsce jest niesprzyjająca i są obawy, że kolejne podejście znów będzie anulowane. Według prognoz pogody w niedzielę ma obyć się bez deszczu w Tarnowie, ale nasuwa się pytanie czy gospodarzom uda się przygotować bezpieczny tor do zdrowiej rywalizacji? Biorąc pod uwagę, że to decydujące starcie o awans do PGE Ekstraligi, każdy chciałby rozstrzygnięcia w normalnych warunkach. W pierwszym starciu obu drużyn Wybrzeże wygrało 40:32, a tamto spotkanie zostało przerwane i zaliczone po 12. gonitwie. Miejmy nadzieję, że w rewanżu ujrzymy wszystkie biegi.
 
Tarnowianie muszą odrobić ośmiopunktową stratę z Trójmiasta. Menadżer Paweł Baran nie kombinował z awizowanym składem i wydelegował tych samych zawodników co zawsze. Jeżeli Unii uda się uzyskać awans, wówczas dla niektórych żużlowców Jaskółek może być to ostatni występ w barwach klubu z Mościc. To na pewno sprawi, że każdy z nich będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony i być może postara się powalczyć o angaż w Tarnowie już na następny sezon. Trudno wskazać wyraźnego lidera w talii gospodarzy. Najlepszą średnią biegopunktową ma Kenneth Bjerre, ale pozostali zawodnicy także są w stanie pociągnąć swój zespół do zwycięstwa.
 
Opiekun gości, Mirosław Kowalik dokonał zmian względem układu par. Troy Batchelor pojedzie w parze z Mikkelem Bechem, natomiast Hubert Łęgowik wystąpi w duecie z Andersem Thomsenem. Przypomnijmy, że wychowanek częstochowskiego Włókniarza zastępuje kontuzjowanego Oskara Fajfera, który ogłosił już zakończenie sezonu. Z młodzieżowcami będzie ścigał się Kacper Gomólski, który spędził w Tarnowie trzy sezony okraszone mistrzostwem Polski. 
 
Jeżeli pogoda na to pozwoli, wówczas w niedzielne popołudnie przekonamy się o zwycięzcy tegorocznych rozgrywek Nice 1 ligi. Miejscowi muszą wygrać co najmniej różnicą ośmiu punktów (w przypadku remisu w dwumeczu decyduje wyższa lokata po rundzie zasadniczej, którą wygrali tarnowianie), aby cieszyć się z awansu. Przegrany z tej rywalizacji wcale nie straci szansy na przyszłoroczne występy w PGE Ekstralidze, bowiem zmierzy się w barażach z przedostatnim zespołem najlepszej ligi świata, czyli Get Well Toruń.
 
Grupa Azoty Unia Tarnów:
9. Peter Ljung
10. Jakub Jamróg
11. Artur Czaja
12. Artur Mroczka
13. Kenneth Bjerre
15. Patryk Rolnicki 
 
Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
1. Troy Batchelor
2. Mikkel Bech
3. Hubert Łęgowik
4. Anders Thomsen
5. Kacper Gomólski
6. Dominik Kossakowski 
 
Transmisja meczu Grupa Azoty Unia Tarnów – Zdunek Wybrzeże Gdańsk w niedzielę o 12:45 w Polsacie Sport.
Krystian Natoński, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze