1:3 z Turcją! Polki pożegnały się z ME siatkarek

Polskie siatkarki przegrały 1:3 z Turcją w spotkaniu barażowym o awans do ćwierćfinału rozgrywanych w Azerbejdżanie i Gruzji mistrzostw Europy. Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego po tej porażce pożegnały się z turniejem.

Polki rozpoczęły mistrzostwa od zwycięstwa 3:2 nad reprezentacją Niemiec, następnie ograły 3:1 Węgry, a w ostatnim meczu uległy 0:3  gospodyniom – ekipie Azerbejdżanu. W tej sytuacji zajęły drugie miejsce w grupie A z dorobkiem pięciu punktów, co oznaczało rywalizację w barażu  o awans do ćwierćfinału z trzecią drużyną grupy C.

Rywalem polskich siatkarek w tej konfrontacji była ekipa Turcji, która w pierwszej fazie turnieju wygrała jeden mecz – 3:1 z Ukrainą. We wcześniejszych grach podopieczne utytułowanego trenera Giovanni Guidettiego schodziły z parkietu pokonane, przegrywając 1:3 z Rosją i 2:3 z Bułgarią.

Spotkanie Polek z Turczynkami rozpoczęło się od przewagi podopiecznych trenera Jacka Nawrockiego (5:2, 8:7). Wyrównana walka trwała do drugiej przerwy technicznej (15:16), a po niej przewagę zaczęły budować Turczynki (17:21). Mocną bronią tureckich siatkarek były w tym secie skuteczne kiwki, jedna z nich ustaliła wynik tej partii na 22:25. W drugiej odsłonie podopieczne trenera Guidettiego miały od początku wyraźną przewagę (4:8). Biało-czerwone mozolnie odrabiały straty i dopięły swego (15:15). W końcówce uzyskały przewagę i po skutecznym ataku Malwiny Smarzek wywalczyły piłkę setową przy stanie 24:22. Turczynki zdołały jednak doprowadzić do rywalizacji na przewagi i wygrały tę wojnę nerwów (25:27).

Mimo porażki w dramatycznych okolicznościach, Polki pozbierały się w kolejnym secie. Co prawda przegrywały na pierwszej przerwie 6:8, ale po niej, przy zagrywkach Julii Twardowskiej wygrały sześć akcji z rzędu (14:10). Gra siatkarek trenera Nawrockiego rozkręcała się (16:12), znów świetnie funkcjonował blok – mocna broń drużyny również w poprzednich meczach. W efekcie set zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Polek 25:18. Początek czwartej partii rozbudził nadzieję na tie-breaka. Po asie serwisowym Martyny Grajber, na pierwszej przerwie było 8:4, na drugiej – 16:13 dla Polski. Rywalki zdołały jednak odrobić straty (18:18) i znów wygrały zaciętą końcówkę (23:25).

Polskim siatkarkom trudno odmówić woli walki, zaciętości. W kluczowych momentach setów zabrakło jednak szczęścia, spokoju, być może doświadczenia. Szczególnie szkoda drugiej odsłony, w której Polki nie wykorzystały trzech piłek setowych. W efekcie to Turcja awansowała do ćwierćfinału, w którym zmierzy się z reprezentacją Rosji.

Polska - Turcja 1:3 (22:25, 25:27, 25:18, 23:25)

Polska: Joanna Wołosz, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Patrycja Polak, Martyna Grajber, Malwina Smarzek – Agata Witkowska (libero) oraz Natalia Murek, Julia Twardowska, Aleksandra Krzos (libero), Monika Bociek.

Turcja: Naz Aydemir, Eda Erdem, Kubra Akman, Guldeniz Onal, Neriman Ozsoy, Meryem Boz – Hatice Gizem Orgem (libero) oraz Merve Dalbeler (libero), Gozde Kirdar, Singe Sebnem, Gamze Alikaya, Bahar Toksoy-Guidetti, Hande Baladin.

Relacja zakończona

Polska – Turcja 1:3 (22:25, 25:27, 25:18, 23:25) Skuteczny blok na Julii Twardowskiej zakończył to spotkanie. Polki pożegnały się z mistrzostwami Europy.

Polska – Turcja 1:2, 23:24 Piłka meczowa dla Turczynek.

Polska – Turcja 1:2, 23:23 Polki odrobiły straty. Giovanni Guidetti poprosił o czas.

Polska – Turcja 1:2, 22:23 Meryem Boz zaatakowała w siatkę.

Polska – Turcja 1:2, 21:23 Malwina Smarzek zaatakowała w aut.

Polska – Turcja 1:2, 21:21 Serwis Turczynek w siatkę.

Polska – Turcja 1:2, 20:20 Agnieszka Kąkolewska ze środka.

Polska – Turcja 1:2, 19:19 Skutecznie odpowiedziała Malwina Smarzek.

Polska – Turcja 1:2, 18:19 Skuteczny atak Meryem Boz.

Polska – Turcja 1:2, 18:18 Turczynki odrobiły straty. Czas dla Jacka Nawrockiego.

Polska – Turcja 1:2, 18:17 Zablokowana Malwina Smarzek.

Polska – Turcja 1:2, 18:16 Meryem Boz po bloku Polek.

Polska – Turcja 1:2, 17:15 Walka punkt za punkt po przerwie.

Polska – Turcja 1:2, 16:13 Trzy oczka zaliczki Polek na drugiej przerwie.

Polska – Turcja 1:2, 15:13 Jacek Nawrocki poprosił o czas.

Polska – Turcja 1:2, 15:13 Seria wygranych piłek przez Turczynki.

Polska – Turcja 1:2, 15:10 Malwina Smarzek obiła blok rywalek.

Polska – Turcja 1:2, 14:9 Skuteczny atak Malwiny Smarzek.

Polska – Turcja 1:2, 13:9 Kontrowersyjna decyzja arbitrów po ataku Polek. Turczynki protestują, że zdołały obronić piłkę.

Polska – Turcja 1:2, 12:8 Przestrzelony serwis tureckich siatkarek.

Polska – Turcja 1:2, 10:7 Malwina Smarzek obiła blok Turczynek.

Polska – Turcja 1:2, 8:5 Eda Erdem skutecznie po przerwie.

Polska – Turcja 1:2, 8:4 Martyna Grajber - as serwisowy. Wyraźna przewaga Polek na pierwszej przerwie.

Polska – Turcja 1:2, 6:4 Meryem Boz zaatakowała w taśmę.

Polska – Turcja 1:2, 5:3 Autowy serwis Turczynek.

Polska – Turcja 1:2, 4:2 Dobry początek w wykonaniu Polek.

Polska – Turcja 1:2, 2:1 Rozpoczął się set numer cztery. Czy Polki zdołają doprowadzić do tie-breaka.

Polska – Turcja 1:2 (22:25, 25:27, 25:18) Eda Erdem zaserwowała w siatkę. Zdecydowane zwycięstwo Polek w trzecim secie.

Polska – Turcja 0:2, 24:17 Turczynki nie poradziły sobie z kiwką Joanny Wołosz. Piłka setowa!

Polska – Turcja 0:2, 23:16 Polki coraz bliżej wygranej w trzecim secie.

Polska – Turcja 0:2, 21:16 Skuteczny atak Zuzanny Efimienko.

Polska – Turcja 0:2, 20:15 Martyna Grajber zaatakowała blok-aut.

Polska – Turcja 0:2, 19:15 Martyna Grajber zaatakowała w aut. Jacek Nawrocki wziął czas.

Polska – Turcja 0:2, 19:14 Malwina Smarzek zablokowana.

Polska – Turcja 0:2, 19:12 Malwina Smarzek - as serwisowy.

Polska – Turcja 0:2, 18:12 Meryem Boz zaatakowała w aut. Giovanni Guidetti wziął drugi czas.

Polska – Turcja 0:2, 17:12 Zuzanna Efimienko ze środka.

Polska – Turcja 0:2, 16:12 Meryem Boz skutecznie zaatakowała po przerwie.

Polska – Turcja 0:2, 16:11 Pięć punktów przewagi Polek na drugiej przerwie technicznej.

Polska – Turcja 0:2, 15:11 Skutecznie Agnieszka Kąkolewska.

Polska – Turcja 0:2, 14:11 Malwina Smarzek pomyliła się w ataku, co pokazała weryfikacja.

Polska – Turcja 0:2, 14:10 Kolejny blok! Sześć akcji z rzędu wygranych przez Polki.

Polska – Turcja 0:2, 13:10 Autowy atak Turczynek. Giovanni Guidetti poprosił o czas.

Polska – Turcja 0:2, 12:10 Dwa skuteczne bloki Polek przy dobrych zagrywkach.

Polska – Turcja 0:2, 10:10 Julia Twardowska - as serwisowy.

Polska – Turcja 0:2, 9:10 Skuteczny atak Malwiny Smarzek.

Polska – Turcja 0:2, 8:10 Turczynki utrzymują przewagę.

Polska – Turcja 0:2, 6:8 Dwa oczka straty Polek na pierwszej przerwie.

Polska – Turcja 0:2, 5:6 Skutecznie ze środka Zuzanna Efimienko.

Polska – Turcja 0:2, 3:3 Punkt za punkt na początku seta.

Polska – Turcja 0:2, 1:1 Za nami pierwsze akcje trzeciego seta. Czy Polki zdołają wrócić do gry?

Polska – Turcja 0:2 (22:25, 25:27) Długa, nerwowa akcja przyniosła punkt reprezentacji Turcji. Weryfikacja, o którą poprosił trener Jacek Nawrocki, nie przyniosła zmiany rezlutatu.

Polska – Turcja 0:1, 25:26 Meryem Boz zaatakowała w dziewiąty metr. Piłka setowa dla Turcji.

Polska – Turcja 0:1, 25:24 Martyna Grajber dała Polkom kolejną piłkę setową.

Polska – Turcja 0:1, 24:24 Dwie długie wymiany dla Turczynek... Seta rozstrzygnie rywalizacja na przewagi.

Polska – Turcja 0:1, 24:22 Malwina Smarzek wywalczyła piłkę setową dla Polski!

Polska – Turcja 0:1, 23:21 Skuteczny blok i dwa oczka zaliczki Polek w końcówce seta. Selekcjoner reprezentacji Turcji poprosił o czas.

Polska – Turcja 0:1, 22:21 Polki na prowadzeniu!

Polska – Turcja 0:1, 21:21 Tym razem punkt dla Polek po przestrzelonym ataku rywalek.

Polska – Turcja 0:1, 20:20 Przestrzelony serwis Turczynek. Punkt za punkt w ostatnich akcjach.

Polska – Turcja 0:1, 18:18 Dwa asy serwisowe Malwiny Smarzek! Polki znów odrobiły straty.

Polska – Turcja 0:1, 15:18 Dwie piłki po przerwie dla Turczynek.

Polska – Turcja 0:1, 15:16 Punkt różnicy na drugiej przerwie.

Polska – Turcja 0:1, 15:15 Skuteczna kontra Zuzanny Efimienko i Polki odrobiły straty!

Polska – Turcja 0:1, 12:15 Przerwana seria biało-czerwonych.

Polska – Turcja 0:1, 12:14 Skuteczny blok i kolejny punkt dla Polek!

Polska – Turcja 0:1, 11:14 Cztery piłki z rzędu padły łupem Polek. Trener Giovanni Guidetti poprosił o czas.

Polska – Turcja 0:1, 10:14 Martyna Grajber oszukała turecki blok.

Polska – Turcja 0:1, 7:14 Skutecznie Neriman Ozsoy.

Polska – Turcja 0:1, 6:13 Meryem Boz - as serwisowy.

Polska – Turcja 0:1, 6:11 Seria wygranych piłek przez rywalki i Jacek Nawrocki wziął czas.

Polska – Turcja 0:1, 6:10 Meryem Boz przedarła się przez polski blok.

Polska – Turcja 0:1, 6:8 Po przerwie skuteczny atak Malwiny Smarzek.

Polska – Turcja 0:1, 5:8 Trzy oczka tracą Polki na pierwszej przerwie.

Polska – Turcja 0:1, 5:7 Turczynki dotknęły siatki w trakcie długiej wymiany.

Polska – Turcja 0:1, 3:6 Czas dla Jacka Nawrockiego.

Polska – Turcja 0:1, 3:4 Skuteczny atak Patrycji Polak

Polska – Turcja 0:1, 2:3 Zablokowana Agnieszka Kąkolewska.

Polska – Turcja 0:1, 1:1 Rozpoczął się drugi set meczu barażowego.

Polska – Turcja 0:1 (22:25) Kolejna kiwka dała tureckim siatkarkom decydujący punkt.

Polska – Turcja 0:0, 21:24 Piłka setowa dla Turczynek.

Polska – Turcja 0:0, 21:23 Giovanni Guidetti poprosił o czas.

Polska – Turcja 0:0, 21:23 Tureckie siatkarki dotknęły siatki.

Polska – Turcja 0:0, 20:23 Atak Turczynek w siatkę.

Polska – Turcja 0:0, 18:22 Długa wymiana zakończona atakiem blok-aut w wykonaniu Guldeniz Onal.

Polska – Turcja 0:0, 18:21 Skuteczny atak Malwiny Smarzek po prostej.

Polska – Turcja 0:0, 17:21 Kolejna w tym secie kiwka za blok wpada po polskiej stronie.

Polska – Turcja 0:0, 17:19 Patrycja Polak przedarła się przez turecki blok.

Polska – Turcja 0:0, 16:18 Skuteczna kiwka Joanny Wołosz.

Polska – Turcja 0:0, 15:17 Skuteczna kiwka Meryem Boz. Trener Jacek Nawrocki poprosił o czas.

Polska – Turcja 0:0, 15:16 Punkt straty Polek na drugiej przerwie.

Polska – Turcja 0:0, 15:15 Martyna Grajber przedarła się przez turecki blok.

Polska – Turcja 0:0, 14:14 Atak Malwiny Smarzek po bloku rywalek.

Polska – Turcja 0:0, 13:14 Skuteczny atak Martyny Grajber

Polska – Turcja 0:0, 11:14 Eda Erdem - as serwisowy.

Polska – Turcja 0:0, 11:13 Nieporozumienie po stronie Polek.

Polska – Turcja 0:0, 11:11 Skuteczny atak po skosie w wykonaniu Malwiny Smarzek.

Polska – Turcja 0:0, 10:11 Skuteczny atak siatkarek Turcji. Trener Jacek Nawrocki poprosił o czas.

Polska – Turcja 0:0, 10:10 Turczynki wyrównały stan seta.

Polska – Turcja 0:0, 10:8 Malwina Smarzek zaatakowała po bloku rywalek.

Polska – Turcja 0:0, 9:7 Przestrzelony atak Neriman Ozsoy.

Polska – Turcja 0:0, 8:7 Punkt zaliczki Polek na pierwszej przerwie technicznej.

Polska – Turcja 0:0, 7:5 Skuteczna kontra Polek.

Polska – Turcja 0:0, 5:2 Skuteczny blok Polek.

Polska – Turcja 0:0, 4:2 Błędy Turczynek na początku premierowej odsłony.

Polska – Turcja 0:0, 1:1 Rozpoczął się mecz barażowy Polek o awans do ćwierćfinału ME.

Polska: Joanna Wołosz, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Martyna Grajber, Patrycja Polak, Malwina Smarzek – Agata Witkowska (libero)

Czas na hymny obu państw.

Baraże o awans do ćwierćfinału ME 2017:

Białoruś – Czechy 3:2 (18:25, 23:25, 27:25, 25:22, 17:15)
Holandia – Chorwacja 3:0 (25:18, 25:8, 25:21)
Polska – Turcja (Baku, środa 27 września)
Bułgaria – Niemcy (Baku, środa 27 września).

Ćwierćfinały ME 2017:

Włochy – Holandia (Baku, czwartek 28 września)
Serbia – Białoruś (Baku, czwartek 28 września)
Azerbejdżan – Bułgaria/Niemcy (Baku, piątek 29 września)
Rosja – Polska/Turcja (Baku, piątek 29 września).

Mielewski: To kolejny mecz, w którym Polki nie są faworytkami

Magiera: To nie jest już ta Turcja, którą znamy sprzed lat

Rywala Polek w barażu o ćwierćfinał wyłoniło starcie pomiędzy Turcją i Ukrainą. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Turcji 3:1 (25:20, 25:19, 20:25, 25:23).

Azerbejdżan – Polska 3:0 (25:14, 25:21, 25:23)

Azerbejdżan: Kristina Jagubowa, Ksenia Pozniak, Olena Hasanowa, Jelizaweta Samadowa, Natalia Mammadowa, Polina Rahimowa – Waleria Mammadowa (libero) oraz Jana Kulan, Szafagat Habibowa, Aiszan Abdulazimowa.
Polska: Joanna Wołosz, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Martyna Grajber, Patrycja Polak, Malwina Smarzek – Agata Witkowska (libero) oraz Aleksandra Krzos (libero), Natalia Murek, Maja Tokarska, Marlena Pleśnierowicz, Monika Bociek, Julia Twardowska.

Polska – Węgry 3:1 (25:22, 19:25, 25:17, 25:18)

Polska: Joanna Wołosz, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Patrycja Polak, Martyna Grajber, Malwina Smarzek – Agata Witkowska (libero) oraz Aleksandra Krzos (libero), Natalia Murek, Roksana Brzóska, Maja Tokarska, Marlena Pleśnierowicz, Monika Bociek, Julia Twardowska.
Węgry: Zsuzsanna Talas, Eszter Nagy, Edina Dobi, Bernadett Dekany, Greta Szakmary, Rita Bokorne Liliom – Fruzsina Toth (libero) oraz Renata Szpin (libero), Reka Bleicher, Kata Torok, Lilla Villam.

Przypomnijmy dotychczasowe mecze Polek na ME 2017:

Polska – Niemcy 3:2 (23:25, 25:15, 18:25, 25:23, 15:5)

Polska: Joanna Wołosz, Agnieszka Kąkolewska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Patrycja Polak, Martyna Grajber, Malwina Smarzek – Agata Witkowska (libero) oraz Natalia Murek, Julia Twardowska, Aleksandra Krzos (libero).
Niemcy: Denise Hanke, Jennifer Pettke, Leonie Schwartmann, Maren Fromm, Jennifer Geerties, Louisa Lippmann – Lenka Durr (libero) oraz Jana-Franziska Poll, Irina Kemmsies, Lena Stigrot, Marie Schoelzel.

ME siatkarek: Polska - Turcja. Transmisja w Polsacie Sport i Super Polsacie

Mecz barażowy Polska - Turcja wyłoni ćwierćfinalistę mistrzostw Europy, które rozgrywane są w Gruzji i Azerbejdżanie. Czy Malwina Smarzek i jej koleżanki awansują do najlepszej ósemki? Transmisja meczu Polska - Turcja w Polsacie Sport i Super Polsacie. Turczynki od lat należą do czołowych ekip Starego Kontynentu.

Witamy w relacji na żywo z meczu barażowego o awans do ćwierćfinału ME siatkarek Polska - Turcja. Początek spotkania o godzinie 16.00.