PSG rozgromiło Bayern! Show gwiazdorów z Paryża

PSG nie dało Bayernowi Monachium najmniejszych szans w hicie tej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Podopieczni Unaia Emery'ego wygrali aż 3:0! Kolejny wielki mecz zagrała trójka największych gwiazd PSG – Neymar, Edinson Cavani i Kylian Mbappe.

Mecz zaczął się znakomicie dla paryżan. Neymar kapitalnie wbiegł między kilku rywali, którzy za łatwo dali się minąć. Brazylijczyk świetnie dostrzegł swojego rodaka Daniego Alvesa, a ten pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Co ciekawe w kolejnych minutach to Bayern był częściej przy piłce i znajdował się na połowie rywala. Podopieczni Carlo Ancelottiego nie potrafili jednak skonkretyzować swoich akcji i nadziali się na kontrę. Mbappe wycofał piłkę przed pole do Edinsona Cavaniego, który pięknym strzałem pokonał Ulreicha.

Drugą część spotkania znów znakomicie rozpoczęli piłkarze PSG. Neymar miał świetną okazję do zdobycia bramki, ale piłka zeszła mu ze stopy i fatalnie spudłował. Bayern znów przejął inicjatywę, ale nie potrafił tego wykorzystać. W 63. minucie w pole karne wbiegł Mbappe. Jego strzał został zablokowany, ale w odpowiednim miejscu znalazł się Neymar i podwyższył wynik spotkania. Goście jeszcze przed upływem 70. minuty wykorzystali wszystkie zmiany, ale nie potrafili odwrócić losów meczu. Choć Arturo Vidal umieścił piłkę w siatce, ale był na spalonym.

W drugim meczu tej grupy Celtic Glasgow pokonał 2:0 Anderlecht Bruksela. Liderem grupy B liderem po tym spotkaniu z kompletem punktów jest PSG. Trzy oczka, podobnie jak trzeci Celtic, ma Bayern.

PSG - Bayern Monachium 3:0 (2:0)

Bramki: Dani Alves 2', Edinson Cavani 32', Neymar 63'

PSG: Areola - Dani Alves, Thiago Silva, Marquinhos, Kurzawa - Rabiot, Motta (Lo Celso 86’), Veratti (Draxler 90’) - Neymar, Cavani, Mbappe ( Di Maria 79’)

Bayern: Ulreich - Kimmich, Suele, Martinez, Alaba - Thiago Alcantara, Vidal, Tolisso (Rudy 46’) - James Rodriguez (Coman 46’) – Mueller (Robben 69’), Lewandowski

KONIEC! PSG nie dało szans Bayernowi.

W końcu pojawiła się informacja. gramy jeszcze 3 minuty.

Nie wiemy ile doliczył arbiter do tego meczu...

Kolejna zmiana w PSG. Schodzi Veratti, wchodzi Draxler.

Ze strzałem Comana poradził sobie Areola. Lewandowski liczył, że przetnie jeszcze tor lotu piłki, ale był od niej zbyt daleko.

Za Thiago Mottę wejdzie Lo Celso.

W końcówce mecz się uspokoił. Piłka przebywa głównie w środku boiska.

Nieładny faul Neymara na Sule.

Boisko opuszcza zawiedziony decyzją trenera Mbappe. Zastępuje go Angel Di Maria.

Bardzo niedokładne uderzenie Daniego Alvesa.

Za Mullera wejdzie Robben.

Piłka w siatce! Vidal skierował ją do bramki po zgraniu głową od Lewandowskiego, ale... był spalony.

Mbappe wpadł w pole karne, jego uderzenie zostało wyblokowane, ale zdołał je dobić Neymar.

GOOOOOL!!!! Neymar!

Thiago Alcantara ukarany żółtą kartką za zagranie ręką.

Neymar z rzutu wolnego uderzył za ławto dla Ulreicha.

Bayern utrzymuje się na połowie PSG, ale niewiele z tego wynika.

Rudy stracił piłkę w środku pola. Przejął ją Neymar i zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale było ono niedokładne.

Znów Martinez po rzucie rożnym, ale Silva wybił piłke głową z linii bramkowej.

Świetna okazja dla Neymara. Dostał podanie od Mbappe, ale fatalnie spudłował!

Zaczynamy drugą połowę! Mamy dwie zmiany w Bayernie. Za Jamesa Coman, a za Tolisso Rudy.

Koniec pierwszej części gry! Może i Bayern częściej jest przy piłce, prowadzi grę, ale to PSG strzela.

Żółta kartka dla Vidala za faul na Neymarze.

Super akcja trio MNC. Mbappe poknał po skrzydle, dograł do Neymara, któlry sprytnie zgrał do Cavaniego. Ten jednak uderzył w nogę Ulreicha.

Po centrze Jamesa z rzutu rożnego znów do pozycji strzeleckiej doszedł Martinez, ale i tym razem uderzył obok bramki.

Fantastyczne uderzenie Cavaniego! Mbappe wycofał piłkę przed pole do Urugwajczyka, który pięknym strzałem pokonał Ulreicha.

GOOOOOL! CAVANI!

Strzał Lewandowskiego z 20 metrów bez najmniejszych problemów wyłapał Areola.

Bayern konsekwentnie próbuje formować atak pozycyjny.

Kontra PSG! Cavani uderzył z 18 metrów obok słupka.

Muller wstrzelił piłkę w pole karne. Alaba był bliski przecięcia toru lotu piłki, ale jednak był minimalnie spóźniony.

Kimmich za faul na Rabiot ukarany żółtą kartką.

Neymar wychodził na sytuację sam na sam z bramkarzem, ale za daleko wypuścił sobie piłkę...

Potężne uderzenie zza pola karnego Javiego wybronił Areola!

Vidal zagrywał mocno w kierunku Lewandowskiego, ale Polak przegrał pojedynek z trzema rywalami.

Spokojniejszy fragment spotkania. Przez dłuższy czas PSG ma problem, żeby utrzymać się przy piłce na połowie rywala.

Błyskawicznie wykonany rzut rożny. Muller jednak nie trafił czysto w piłke w bardzo dobrej sytuacji. Bayern przejął inicjatywę.

Drobne zamieszanie po dośrodkowaniu Kimmicha, ale nikt z graczy Bayernu z tego nie skorzystał.

PSG bez problemów poradziło sobie z tą centrą z narożnika boiska.

Lewandowski wywalczył rzut rożny dla Bayernu.

PSG prowadzi grę. Bayern cofnięty na własną połowę.

Kimmich zagrał w kierunku Lewandowskiego, ale to podanie było za mocne.

GOOOOOL!!! Ależ to się zaczęło! Kapitalna akcja Neymara, za łatwo dali się minąć piłkarze Bayernu. Brazylijczyk znalazł Daniego Alvesa, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce.

ZACZYNAMY!

Za chwilę wybrzmi hymn Ligi Mistrzów!

Piłkarze w tunelu już czekają na wyjście na murawę.

Liga Mistrzów. Draxler: W Paryżu zapewnimy wspaniały spektakl

Piłkarz reprezentacji Niemiec i Paris St. Germain Julian Draxler zapowiedział, że w środowym meczu w Paryżu w drugiej rundzie fazy grupowej Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium kibice obejrzą wspaniały spektakl. Obie drużyny wygrały swoje mecze w pierwszej kolejce. Mistrz Niemiec pokonał na własnym boisku Anderlecht Bruksela 3:0, a PSG rozbiło na wyjeździe Celtic Glasgow 5:0.