ME siatkarek: Włochy - Holandia. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
ME siatkarek: Włochy - Holandia. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP

W środę polskie siatkarki co prawda pożegnały się z rywalizacją na mistrzostwach Europy, jednak dla ośmiu drużyn turniej trwa nadal. W czwartek o miejsce w półfinale powalczą Włoszki oraz Holenderki. Transmisja meczu Włochy - Holandia w Polsacie Sport.

Włoszki całkowicie zdominowały grupę B i wygrały swoje wszystkie spotkania pierwszej fazy rozgrywek. Na inaugurację rozgromiły Gruzinki (3:0), następnie zdecydowanie pokonały Białorusinki (3:1), a na koniec wyszły obronną ręką z zaciętego meczu z Chorwatkami (3:2).

Reprezentantki Holandii zajęły zaś drugie miejsce w grupie, wygrywając z Belgijkami (3:1) i Czeszkami (3:1) oraz przegrywając 0:3 ze świetnie dysponowanymi srebrnymi medalistkami z Rio - Serbkami. Wobec faktu zajęcia drugiego miejsca w grupie, "Oranje" były zmuszone do rozegrania meczu fazy play off, w którym na ich drodze stanęły Chorwatki.  

W przeciwieństwie do Włoszek Holenderki nie miały żadnych problemów z siatkarkami z Bałkanów i w pierwszym meczu barażowym pokonały je aż 3:0. Pokazem siły "Oranje" był szczególnie drugi set meczu, który zakończył się wynikiem 25:8 dla podopiecznych Jamiego Morrisona.

W tej sytuacji ciężko wskazać faworyta pierwszego ćwierćfinału, jednak jedno jest pewne - emocji nie zabraknie!

Transmisja meczu ćwierćfinałowego siatkarskich mistrzostw Europy kobiet Włochy - Holandia od godziny 15.50 w Polsacie Sport. Komentują Adrian Brzozowski i Damian Dacewicz.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze