Trefl Gdańsk przystąpi do sezonu w niezmienionym składzie

Siatkówka
Trefl Gdańsk przystąpi do sezonu w niezmienionym składzie
fot. CyfraSport

W czwartkowe popołudnie odbyła się przedsezonowa konferencja prasowa Trefla Gdańsk. W spotkaniu z mediami udział wzięli Przewodniczący Rady Nadzorczej Trefla Gdańsk SA oraz przedstawiciel sponsora tytularnego, Prezes Zarządu firmy Trefl SA, Roman Szczepan Kniter, Prezes Zarządu Trefla Gdańsk SA Dariusz Gadomski, trener Andrea Anastasi, kapitan drużyny Mateusz Mika oraz przyjmujący Artur Szalpuk.

Jedną z najważniejszych informacji z tej konferencji jest zapewnienie, że drużyna przystąpi do nowego sezonu PlusLigi w niezmienionym składzie. – Zacznę od ważnego komunikatu, o który ostatnio było wiele pytań. Miło mi poinformować, że zespół wystąpi w sezonie 2017/2018 w kompletnym składzie, który budowaliśmy jeszcze pod koniec poprzednich rozgrywek – powiedział na początku prezes klubu, Dariusz Gadomski. Trener Andrea Anastasi zaczął natomiast od podziękowań dla wszystkich, którzy okazują „gdańskim lwom” ogromne wsparcie. – Na początku chciałbym podziękować wszystkim kibicom oraz klubowi za to, że walczyliście dla nas, żebyśmy mogli zagrać w tym sezonie.

To, że jesteśmy tutaj dzisiaj razem, jest dla mnie wzruszające, ponieważ to znaczy, że możemy grać, tak jak to planowaliśmy, i tak jak zaczęliśmy budować tę drużynę już w kwietniu.  Wielkie podziękowania należą się klubowi, osobom zarządzającym, sponsorom oraz przede wszystkim naszym fanom. Muszę przyznać, że akcja crowdfundingowa jest niesamowita. Gdy zobaczyłem, ile osób w nas wierzy, była to dla mnie wyraźna wiadomość, że ludzie chcą, aby nasz klub został w PlusLidze, a Gdańsk uważają za ważny punkt na siatkarskiej mapie Polski.  To przesłanie jest bardzo ważne w codziennej pracy  zarówno dla mnie, dla klubu, jak i całej drużyny.  Czujemy, jak ludzie stąd - z Gdańska - jak również z Warszawy, Krakowa  oraz z całej Polski, a nawet poza granic, nas wspierają. Jestem bardzo dumny z klubu oraz z tego, że trzy lata temu tu przybyłem. To, że teraz tu jesteśmy i że walczymy dalej, bardzo dużo dla mnie znaczy – powiedział trener.

Trener powiedział też, że pomimo trudnej sytuacji, jaka nastała w klubie na początku września, okres przygotowawczy przebiegał bez zmian. – Przechodząc do części sportowej. Pomimo tego, że po wiadomości, jaką otrzymaliśmy na początku września, nie było nam łatwo, to nie marnowaliśmy czasu i staraliśmy się myśleć pozytywnie. Cały czas skupialiśmy się na treningach i prawdę mówiąc efekty okresu przygotowawczego są zadowalające. Ostatnie mecze sparingowe - w Warszawie i Bydgoszczy – zakończyły się bardzo dobrymi wynikami.

Jesteśmy gotowi do nowego sezonu. Budując drużynę, staraliśmy się stworzyć zespół, składający się zarówno z doświadczonych, jak i młodych zawodników i uważam, że rezultat jest zadowalający. Sądzę, że zbudowaliśmy bardzo interesującą drużynę z dużymi możliwościami. Oczywiście nie można zbyt wiele spekulować przed rozpoczęciem ligi, ponieważ PlusLiga to bardzo trudne rozgrywki. Natomiast wierzę, że z tą atmosferą, którą mamy teraz oraz z nowymi zawodnikami, możemy stworzyć bardzo dobrą drużynę, z dużym potencjałem – powiedział trener.

ch, sport.trefl.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze