Jak bardzo przebudowana jest Resovia? Zwycięstwo Pasów na inaugurację

Siatkówka
Jak bardzo przebudowana jest Resovia? Zwycięstwo Pasów na inaugurację
fot. CyfraSport
Aleksander Śliwka dorósł do roli lidera Asseco Resovii?

Zawodnicy Asseco Resovii pewnie ograli Dafi Społem Kielce 3:0 na inaugurację PlusLigi. Zespół Roberto Serniottiego jest przebudowany niemalże od stóp do głów, w klubie nie ma bowiem aż siedmiu zawodników, którzy przed rokiem stanowili o sile zespołu.

Po zakończeniu ubiegłego sezonu, w którym drużyna zakończyła ligę na czwartej pozycji, z Asseco Resovii odeszli m.in. Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Amerykanin Thomas Jaeschke, Damian Wojtaszek oraz Kanadyjczycy Gavin Schmitt i Frederic Winters. Wszyscy byli ważnymi postaciami u trenera Andrzeja Kowala, którego również nie ma już na Podkarpaciu.
 
W tym sezonie odmienioną Resovię poprowadzi 55-letni Roberto Serniotti. Przez dwa poprzednie sezony Włoch pracował w Berlin Recycling Volley i dwukrotnie zdobył z nim mistrzostwo Niemiec. W Polsce nie zamierza opuszczać wysoko powieszonej poprzeczki, co potwierdził prezes klubu Bartosz Górski:
 
- Co roku nasza drużyna gra o najwyższe cele. Wiemy, że rywale są mocni, ale mamy grupę ambitnych i pracowitych zawodników, którzy pod kierunkiem trenera Roberto Serniottiego i jego sztabu będą walczyć w każdym meczu o zwycięstwo – podkreślił Górski.
 
Na inaugurację nowego sezonu Resovia podejmowała więc Dafi Społem Kielce w kompletnie odmienionym składzie. Najmniej zmian nastąpiło na środku, za jakość którego mają odpowiadać Bartłomiej Lemański i Marcin Możdżonek. Pozostałe pozycje obsadzone zostały jednak przez nazwiska, których w zeszłym sezonie w zespole jeszcze nie było.
 
Jednym z bohaterów spotkania został reprezentant Polski Aleksander Śliwka, autor siedemnastu punktów. Udany debiut w nowym zespole ma za sobą także atakujący Jakub Jarosz. Pasy problemy miały wyłącznie w trzecim secie, gdy dopiero zimna krew w końcówce przesądziła o zwycięstwie. Dobre występy mają za sobą także Dominik Depowski i Elviss Krastins.
 
W takim składzie personalnym Resovia przystąpiła do inauguracji PlusLigi:
Tichacek, Jarosz, Depowski, Śliwka, Lemański, Możdżonek, Rusek (libero) oraz Masłowski (libero), Krastins
ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie