Ile zarabiają esportowcy? Kosmiczne sumy graczy Virtus.pro! (WIDEO)

E-sport
Ile zarabiają esportowcy? Kosmiczne sumy graczy Virtus.pro! (WIDEO)

Ile zarabiają e-sportowcy? Nad tym pytaniem w niemal ośmiominutowym filmie pochyliła się ekipa Dla Pieniędzy. W wideo gościnnie pojawił się m.in. Piotr ‘izak’ Skowyrski.

- Kiedyś z gamerów się śmiano. Dziś cieszą się szacunkiem, pożądaniem kobiet i zarabiają krocie, mają status gwiazd, a rzesze ich fanów ciężko policzyć – rozpoczął prowadzący programu, po czym wyliczył sposoby zarabiania na sportach elektronicznych. Autor filmu powołuje się m.in. na 639 tysięcy dolarów zarobionych na turniejach przez Filipa ‘NEO’ Kubskiego, otrzymane w prezencie przez Wiktora ‘TaZa’ Wojtasa BMW, czy liczone w milionach dolarów nagrody zdobywane przez graczy Dota 2.

Najlepsi gracze w Polsce otrzymują pensję dochodzącą do pięciu tysięcy złotych. Dużo wymowniejsze są jednak zarobki gwiazd: zawodnicy Team Kinguin inkasują niemalże cztery razy więcej miesięcznie, podczas gdy konto każdego z zawodników Virtus.pro zasila 90 tys. dolarów!

 

 

O możliwościach wzbogacania się na esporcie mówią w materiale osoby, które same pracują w różnych segmentach tej branży: izak, Maciej ‘sawik’ Sawicki czy Adrian Kostrzębski. Co ciekawe, wideo zrealizowane zostało m.in. w domu treningowym PRIDE.

SG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze