- Kiedyś z gamerów się śmiano. Dziś cieszą się szacunkiem, pożądaniem kobiet i zarabiają krocie, mają status gwiazd, a rzesze ich fanów ciężko policzyć – rozpoczął prowadzący programu, po czym wyliczył sposoby zarabiania na sportach elektronicznych. Autor filmu powołuje się m.in. na 639 tysięcy dolarów zarobionych na turniejach przez Filipa ‘NEO’ Kubskiego, otrzymane w prezencie przez Wiktora ‘TaZa’ Wojtasa BMW, czy liczone w milionach dolarów nagrody zdobywane przez graczy Dota 2.

Najlepsi gracze w Polsce otrzymują pensję dochodzącą do pięciu tysięcy złotych. Dużo wymowniejsze są jednak zarobki gwiazd: zawodnicy Team Kinguin inkasują niemalże cztery razy więcej miesięcznie, podczas gdy konto każdego z zawodników Virtus.pro zasila 90 tys. dolarów!

 

 

O możliwościach wzbogacania się na esporcie mówią w materiale osoby, które same pracują w różnych segmentach tej branży: izak, Maciej ‘sawik’ Sawicki czy Adrian Kostrzębski. Co ciekawe, wideo zrealizowane zostało m.in. w domu treningowym PRIDE.