Kubacki: To duży sukces, ale koncentruję się na zimie

Inne
Kubacki: To duży sukces, ale koncentruję się na zimie
fot. PAP

Dawid Kubacki przyznał, że wygrana w klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix w skokach narciarskich to dla niego duży sukces, ale teraz koncentruje się wyłącznie na sezonie zimowym. Najważniejszym startem będą w lutym igrzyska olimpijskie w Pjongczangu.

"Skoczek narciarski nie może bardziej imponująco udowodnić swojej dominacji niż zrobił to Dawid Kubacki w ostatnich zawodach cyklu Letniej Grand Prix. Mimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych oddał fantastyczny skok w pierwszej rundzie, a w finałowej tylko obronił prowadzenie" - napisano na oficjalnej stronie FIS.

Polak wystąpił w letnim sezonie w pięciu zawodach i we wszystkich zwyciężył.

"Miałem wrażenie, że ten pierwszy skok wcale nie był taki dobry, ale biorąc pod uwagę warunki, był całkiem niezły. To dla mnie duży sukces, ale cała koncentracja jest na sezonie zimowy. Mam nadzieję, że do tego czasu poprawię jeszcze parę rzeczy" - powiedział Kubacki, cytowany na stronie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

W Klingenthal odbyły się ostatnie zawody cyklu LGP. Rywalizacja w Pucharze Świata rozpocznie się za sześć tygodni. Pierwsze dwa konkursy odbędą się w Wiśle.

CM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze