Armenia - Polska. Nawałka: Presja może nam tylko pomóc

Piłka nożna
Armenia - Polska. Nawałka: Presja może nam tylko pomóc
fot. PAP

Według selekcjonera reprezentacji Polski Adama Nawałki presja przed czwartkowym meczem z Armenią w Erywaniu w eliminacjach mistrzostw świata 2018 może pomóc jego piłkarzom. "Zawodnicy są doświadczeni i przyzwyczajeni do gry o dużą stawkę" - ocenił.

„Jednym z bardzo ważnych czynników, które wpływają na sukces jest przygotowanie mentalne. Od samego początku drużyna jest świadoma tego, co ma osiągnąć. Zawodnicy zdają sobie sprawę ze swoich mocnych stron oraz z tego, co muszą poprawić” – powiedział Nawałka na oficjalnej konferencji prasowej w Erywaniu.

„Jestem zadowolony z przygotowań podczas tego krótkiego zgrupowania. Zespół jest świadomy wagi czwartkowego spotkania. Presja może nam tylko i wyłącznie pomóc. Zawodnicy są doświadczeni i przyzwyczajeni do gry od dużą stawkę” – dodał szkoleniowiec.

Polscy piłkarze po ośmiu kolejkach w grupie E kwalifikacji mistrzostw świata prowadzą w tabeli z dorobkiem 19 punktów. O trzy wyprzedzają Czarnogórę i Danię, które zagrają ze sobą w czwartek w Podgoricy. Biało-czerwoni mogą wywalczyć bezpośredni awans na mundial w Rosji już w czwartek. Stanie się tak, jeśli wygrają z Armenią (początek o godz. 18 czasu polskiego), a w Podgoricy padnie wieczorem wynik remisowy.

Trzy dni po meczu w Erywaniu Polacy podejmą w Warszawie Czarnogórę.

ba, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze