Spółka Nowe Mazury Osiem, której jednym z trzech współudziałowców jest Robert Lewandowski, dostała od giżyckich radnych pozwolenie na budowę restauracji na wodzie.

 

Nadzwyczajna sesja rady miejskiej w Giżycku przewidywała tylko jeden merytoryczny punkt: "Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie oddania nieruchomości w dzierżawę", który w praktyce oznaczał pozwolenie na budowę restauracji na wodzie. Radni miejscy pozwolili na dzierżawę 40 metrowego pasa wzdłuż cyplu miejskiego, aby restauracja uzyskała podłączenie do lądu. Z tytuły tej dzierżawy miasto zarobić ma 31 tysięcy złotych rocznie.

 

– Robert jest związany z Mazurami, ma działkę w gminie wiejskiej Giżycko. Jeszcze wczoraj dzwonił do nas z Armenii, gdzie przybywa na zgrupowaniu i pytał o tę inwestycję – stwierdził jeden z przedstawicieli spółki Nowe Mazury Osiem.

 

Przedstawiciele spółki – z prezesem Pawłem Petrusewiczem na czele – przedstawili swoją wizję restauracji. Lokal ten ma być szansą na przedłużenie sezonu w Giżycku oraz magnesem ściągającym turystów z powodu nazwiska Lewandowski. Będzie to pierwsza taka inwestycja w Polsce i pierwsza restauracja Roberta Lewandowskiego.

 

Restauracja na wodzie ma zostać otwarta w 2019 roku i w całości będzie usytuowana na palach. Inwestycja będzie w najwyższym punkcie mierzyła 14 metrów i będzie nawiązywała architektonicznie do drugiej kładki, co ma stanowić spójną wizję nadbrzeża. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej wydzierżawił teren akwenu na dziesięć lat.

 

Projekt restuaracji (opracowany przez zespół pracowni architektonicznej CHILIART, główny projektant arch. Mikołaj Nowakowski):