Formuła 1: Vettel i Hamilton najszybsi na treningach w Japonii

Moto
Formuła 1: Vettel i Hamilton najszybsi na treningach w Japonii
fot. PAP

Niemiec Sebastian Vettel (Ferrari) uzyskał najlepszy czas na pierwszym, a lider klasyfikacji generalnej mistrzostw świata Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes GP) - na drugim treningu przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Japonii, 16. rundą cyklu.

W pierwszej piątkowej sesji Vettel pokonał okrążenie w 1.29,166 i wyprzedził Hamiltona o 0,211 s. Już wtedy nad torem Suzuka deszcz "wisiał w powietrzu", a w końcowych minutach zaczęły się większe opady.

Poważnie wyglądającemu wypadkowi uległ Hiszpan Carlos Sainz jr. Na jednym z zakrętów jego bolid uderzył w barierkę i został poważnie uszkodzony, ale kierowca Toro-Rosso Renault nie odniósł żadnych obrażeń. Sesja została wstrzymana na 16 minut, aby organizatorzy mogli oczyścić tor z części samochodu.

Później warunki atmosferyczne stały się na tyle trudne, że sędziowie zdecydowali o opóźnieniu drugiego treningu o 45 minut. W końcu odbył się na przemoczonej nawierzchni, na której pełne okrążenie pokonało tylko pięciu kierowców. Najlepszy wynik Hamiltona w tej sesji - 1.48,719 - był o blisko 20 s gorszy od wyniku Vettela w pierwszej. Niemiec w drugiej nie wystartował.

W klasyfikacji generalnej Hamilton ma 34 punkty przewagi nad Vettelem. Do końca sezonu pozostało jeszcze pięć wyścigów.

no, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze