Lubański: "Lewemu" brakuje jeszcze nieco umiejętności do Messiego i Ronaldo

Piłka nożna

Polska pokonała w czwartek w El. MŚ 2018 Armenię 6:1, a Robert Lewandowski, z hat-trickiem na koncie, stał się najskuteczniejszym piłkarzem w historii kadry narodowej. Włodzimierz Lubański, którego "Lewy" w tej klasyfikacji wyprzedził, uważa jednak, że do Lionela Messiego czy Cristiano Ronaldo, nadal mu "nieco brakuje".

Do wyśrubowanego przez Lewandowskiego rekordu odniósł się Lubański. To on przez lata był najlepszym strzelcem w historii piłkarskiej kadry narodowej. W trakcie siedemnastu lat udało mu się strzelić 48 goli. "Lewy" zdobył wczoraj kolejno swoje 48., 49. i 50. trafienie, a dokonał tego w ciągu dziewięciu lat kariery reprezentacyjnej (Lubański - 75 meczów/48 bramek, Lewandowski - 90 meczów/50 bramek).

- Tacy zawodnicy jak Lewandowski pojawiają się raz na jakiś czas. Jest zawodnikiem światowej klasy, a dla reprezentacji jest zawodnikiem decydującym - stwierdził Lubański.

Legenda Biało-Czerwonych odniosła się również do podobieństw, które łączą go z aktualnym zawodnikiem Bayernu Monachium.

- Trudno porównać Lewandowskiego do mnie, jednak łączy nas to, że na pewno obaj byliśmy bardzo skutecznymi napastnikami - powiedział. - Różniliśmy się jednak w sposobie, stylu gry - jednocześnie zauważył Lubański.

Były piłkarz Górnika Zabrze nie ukrywa, że gdyby nie kontuzja kolana, jego kariera potrwałaby dłużej. Co za tym idzie, Lewemu nie byłoby tak łatwo pobić jego rekordu.

- Musiałem przerwać karierę przez kontuzję. Gdybym rozegrał więcej meczów, strzeliłbym więcej bramek od Lewandowskiego.

Mimo to Lubański docenił kunszt kapitana drużyny Adama Nawałki. Zauważył progres, którego Polak dokonał w przeciągu ostatnich lat spędzonych w niemieckiej Bundeslidze.

- Już W BVB było widać jego potencjał. Regularnie się rozwijał. Z kolei w Monachium Lewandowski stał się zawodnikiem światowej klasy, a swoje umiejętości potwierdził skutecznością.

Lubański stwierdził też, że "Lewemu" nadal brakuje nieco umiejętności, by zrównać się poziomem ze zdobywacami Złotych Piłek - Messim i Ronaldo.

 

Wypowiedzi Włodzimierza Lubańskiego w załączonym materiale wideo.

jk, en, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie