Siatkarki Grot Budowlani Łódź zdobyły Superpuchar

Chemik Police przegrał w Dąbrowie Górniczej z Grot Budowlani Łódź 1:3 (20:25, 25:19, 21:25, 26:28) w meczu o Superpuchar. Policzanki rozpoczęły sezon od zimnego prysznica do którego nie były przyzwyczajone w ostatnich latach. Łodzianki odniosły zasłużony sukces.

Łodzianki pewnie wygrały pierwszego seta. Od stanu 16:18 za sprawą zagrywek Kai Grobelnej zanotowały one serię punktów i wydawało się, że spokojnie zmierzają po zwycięstwo. Jednak na fetowanie prowadzenia w meczu trzeba było jeszcze poczekać. Tym razem policzanki zdobyły kilka punktów, zmniejszając starty do 20:23. Kaja Grobelna przerwała tę serię, a następnie po zagrywce piłka podskoczyła na taśmie i spadła po stronie Chemika.

Malwina Smarzek, podstawowa zawodniczka naszej reprezentacji, weszła na boisko pod koniec pierwszego seta. W drugim była już w wyjściowej szóstce. Wyrównana gra toczyła się do stanu 11:12. W tym momencie w polu serwisowym stanęła Holenderka Marek Balkestein-Grothues. Jej zagrywki narobiły całą masę problemów rywalkom, a Chemik objął prowadzenie 18:12. Losy seta były praktycznie rozstrzygnięte. Grot Budowlani jeszcze walczył, ale strat już nie mógł odrobić. Mistrzynie Polski w porównaniu z pierwszym setem przyśpieszyły grę, kończyły kontry i popełniały mniej błędów. Wrażenie robiła gra Stefany Veljković.

Trzeci set należał znowu do łodzianek, które prowadziły m.in. 17:14, 20:17 i 23:21. W całej partii dobrze zaprezentowała się Agnieszka Kąkolewska, której gra miała duży wpływ na pozytywny wynik jej drużyny.

Po serii punktów dzięki m.in. dobrej grze Katarzyny Zaroślińskiej Chemik uzyskał przewagę 21:17. Jednak do tie breaka nie doszło. Łodzianki zdobyły sześć punktów. Doszło do emocjonującej końcówki, a ostatni punkt z zagrywki zdobyła Kaja Grobelna.

Skrót meczu w załączonym materiale wideo.