Liga Mistrzów: Zwycięstwo mistrza Polski w Barcelonie

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań pokonali w Barcelonie północnoirlandzki Banbridge HC 6:0 (1:0) w swoim drugim meczu 1. rundy Ligi Mistrzów i zachowali szansę na awans do 1/8 finału.

Wojskowi zagrali jedno z najlepszych spotkań od kilku lat w Lidze Mistrzów i pewnie wygrali 6:0. Wynik otworzył Paweł Bratkowski po perfekcyjnie rozegranym krótkim rogu. W tegorocznych rozgrywkach gole z tego stałego fragmentu gry liczone są pojedynczo, natomiast bramki z akcji - podwójnie.

Krótko po przerwie Michał Poltaszewski efektownym uderzeniem podwyższył rezultat na 3:0, a potem mistrzowie Polski musieli bronić się przed atakami rywali. Ostatnie pięć minut trzeciej kwarty poznaniacy grali w osłabieniu - Piotr Kozłowski otrzymał żółtą kartkę, ale Irlandczycy nie potrafili wykorzystać gry w przewadze. Grunwald nastawił się na kontry i po jednej z nich Dominik Kotulski rozstrzygnął losy pojedynku.

"Pod względem taktycznym zagraliśmy znakomicie - tak jakbym sobie zawsze tego życzył. Fizycznie też wytrzymaliśmy, chociaż graliśmy dzień po dniu w temperaturze 27 stopni. Świetnie też spisywał się Mateusz Popiołkowski, szczególnie przy stanie 3:0, gdy rywale nas przycisnęli" - powiedział trener poznańskiej drużyny Karol Śnieżek.

Na inaugurację turnieju wojskowi przegrali z Royal HC Bruxelles 2:6, ale dzięki sobotniej wysokiej wygranej mają szansę wygrać grupę i awansować 1/8 finału. Belgowie muszą przegrać z Banbridge różnicą co najmniej trzech goli, ale nie wyżej niż siedmiu, bo wówczas Irlandczycy zajmą pierwsze miejsce.

"Uważam, że Irlandczycy są w stanie wygrać, ale teraz oni grać będą dzień po dniu, a Belgowie dziś oglądali nasz mecz z trybun i odpoczywali. Ja żałuję, że w piątkowym meczu nie udało się coś więcej wyciągnąć. Zabrakło nam mocnego sparingu przed Ligą Mistrzów" - dodał Śnieżek.

Mecz Royal HC Bruxelles z Banbridge rozegrany zostanie w niedzielę. W turnieju pierwszej rundy LM 12 zespołów rywalizuje w czterech grupach, a do 1/8 finału awansują tylko zwycięzcy. Wszystkie mecze rozgrywane są w Barcelonie.

W LM nie tylko bramki liczone są w nietypowy sposób, ale także oryginalna jest punktacja. Za wygraną zespół otrzymuje pięć punktów, za remis - dwa, za porażkę różnicą dwóch i mniej goli - jeden, a za wyższą przegraną - zero.