Destru stworzy w Illuminar Gaming skład CS:GO

Inne
Destru stworzy w Illuminar Gaming skład CS:GO
fot. Paweł Książek

Zarząd Illuminar Gaming zapowiedział inwestycję w drużynę Counter-Strike’a: Global Offensive. Za zespół odpowiadać będzie Adam ‘destru’ Gil.

Illuminar Gaming doskonale znany jest na scenie League of Legends. W barwach iHG spółka Wojciecha ‘Tabasko’ Kruzy zdobyła m.in. zwycięski tytuł 15. sezonu ESL Mistrzostw Polski, a wczoraj wywalczyła srebrne medale podczas Pucharu Polski Cybersport. Jak się okazuje, włodarze klubu nie zamykają się na jeden esportowy tytuł. Już niedługo w niebieskich barwach zobaczymy bowiem reprezentację Counter-Strike’a: Global Offensive. Stanowisko menadżera projektu objął już Adam ‘destru’ Gil.
 
Destru z profesjonalną sceną Counter-Strike’a związany jest już ponad dekadę. Jako zawodnik reprezentował czołowe zespoły nad Wisłą jeszcze za czasów Counter-Strike'a 1.6. Ostatnią formacją, w której występował jako aktywny zawodnik, było Venatores. Z „Myśliwymi” Gil pożegnał się jednak w maju bieżącego roku. W wywiadzie przeprowadzonym podczas finałów ESL Mistrzostw Polski w Łodzi mówił nam: - Kariera zawodnika jest już za mną. Ewentualnie dla przyjemności wezmę udział w jakichś kwalifikacjach czy małych turniejach „miksowym” składem, ale jako gracz już raczej nie wystąpię.
 
Były strzelec nie porzucił jednak esportu i z powodzeniem ima się innych aktywności. Destru jest bowiem także komentatorem rozgrywek, a swoją wiedzą niejednokrotnie dzielił się w eksperckich studiach. Podczas finałów drugiej edycji finałów Pucharu Polski Cybersport poprowadził nawet biurko analityków. Teraz przed nim kolejne wyzwanie. Illuminar Gaming nie ma bowiem zakontraktowanej konkretnej dywizji. Przed Gilem najprawdopodobniej więc tygodnie wyszukiwania talentów, które będą w stanie odcisnąć piętno na polskiej scenie. 
SG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze