Coś wyjątkowego! Trzy tysiące kibiców przywitało nowego siatkarza Trefla

Siatkówka
Coś wyjątkowego! Trzy tysiące kibiców przywitało nowego siatkarza Trefla
fot. PAP

To było coś szalonego i naprawdę wyjątkowego! To niepowtarzalne przeżycie i długo będę je wspominał – powiedział Dan McDonnell. Amerykańskiego środkowego Trefla przywitały w Gdańsku brawa od trzech tysięcy kibiców oraz niesamowita atmosfera Ergo Areny.

Przed wyjazdowym meczem z Aluron Virtu do drużyny "gdańskich lwów" dołączyli zawodnicy zagraniczni, którzy na początku października skończyli udział w turnieju NORCECA, w którym reprezentowali barwy Kanady i USA.

 

– Cieszę się, że tu jestem, przed przyjazdem dużo rozmawiałem z Murphym Troyem – powiedział Daniel McDonnell.

 

Dan McDonnell do Trefla Gdańsk dołączył w środę, w trakcie inauguracyjnego meczu żółto-czarnych z Onico Warszawa. W ekipie "gdańskich lwów" zadebiutował natomiast w niedzielę w wyjazdowym starciu z Aluron Virtu. Trener Anastasi skorzystał z niego w trzecim i ostatnim secie wygranego pojedynku, w którym środkowy zdobył dwa punkty. Na dłuższe występy na pewno przyjdzie czas po większej liczbie wspólnych treningów.

 

– To dopiero moje pierwsze treningi i jeszcze zgrywam się z drużyną. Całe lato spędziłem z reprezentacją USA, w której szeregach najpierw występowałem podczas Ligi Światowej, a później braliśmy udział w turnieju NORCECA, z którego przyjechałem prosto do Gdańska. W Treflu mamy świetnych siatkarzy i wspaniałego trenera, więc nie mam problemów z przestawieniem się i przystosowaniem do gry w nowej drużynie i na pewno już zaraz będę mógł w pełni pomóc zespołowi – stwierdził amerykański środkowy.

 

McDonnell miał w Gdańsku nietypowe powitanie. Prosto z lotniska przyjechał taksówką EcoCar na płytę Ergo Areny po pierwszym secie meczu "gdańskich lwów" z drużyną Stephane Antigi. Przywitały go więc brawa od trzech tysięcy kibiców oraz niesamowita atmosfera, jaka panuje w hali na granicy Gdańska i Sopotu.

 

– To było coś szalonego i naprawdę wyjątkowego! Być w ten sposób przywitanym przez kibiców podczas meczu – to niepowtarzalne przeżycie i długo będę je wspominał – opowiada zawodnik.

 

Jakie ma pierwsze wrażenia z tygodniowego pobytu nad polskim morzem?

 

Czuję się bardzo dobrze w drużynie i ogólnie Gdańsku. To piękne miasto i zarówno ja, jak i moja narzeczona, bardzo się cieszymy, że tu jesteśmy. Przed przyjazdem dużo rozmawiałem z Murphym Troyem, polecił mi wszystkie dobre restauracje i miejsca, które warto zobaczyć, a także dużo opowiedział o trenerze, zespole, klubie. Wypowiadał się w samych superlatywach, więc razem z Pauline tym bardziej jesteśmy zadowoleni, że kolejnym miejscem w mojej sportowej karierze jest Trójmiasto. Moim celem jest rozwijanie się w trakcie całego sezonu – z dnia na dzień i z meczu na mecz i jestem pewien, że pod okiem tak wybitnego trenera, jakim jest Andrea Anastasi, tak będzie się działo – dokończył środkowy.

 

Daniel McDonnell, a także Kanadyjczycy TJ Sanders i Brad Gunter przed trójmiejską publicznością mogą po raz pierwszy wystąpić już w najbliższą sobotę, 14 października, o godz. 15. Trefl Gdańsk podejmie w Ergo Arenie GKS Katowice – drużynę prowadzoną przez Piotra Gruszkę.

 

Terminarz 4. kolejki PlusLigi:

 

2017-10-11: BBTS Bielsko-Biała – Cuprum Lubin 1:3 (17:25, 22:25, 25:23, 25:20)                            

2017-10-12: Espadon Szczecin – Łuczniczka Bydgoszcz (godzina 18.00)

2017-10-12: MKS Będzin – Onico Warszawa (19.00)

2017-10-13: Dafi Społem Kielce – Cerrad Czarni Radom (18.00; transmisja – Polsat Sport)                           

2017-10-14: PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia (14.45; transmisja – Polsat Sport)           

2017-10-14: Trefl Gdańsk – GKS Katowice (15.00)                       

2017-10-15: Aluron Virtu Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel (14.45; transmisja – Polsat Sport) 

2017-11-14: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Indykpol AZS Olsztyn.    

RM, Trefl Gdańsk - Biuro Prasowe

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze