KSW 40: Azhiev nie wystąpi w Dublinie! Jest zastępstwo

Sporty walki

Anzor Azhiev (7-2-1NC, 1 KO, 1 SUB) nie wystąpi na gali KSW 40 w Dublinie! Wszystko przez zatrucie pokarmowe. Organizatorzy szybko jednak znaleźli zastępstwo: z Antunem Racicem zmierzy się Paweł Polityło (0-0) - informuje będący w Dublinie dziennikarz Polsatu Sport Paweł Wójcik.

Czeczen miał stoczyć drugą walkę w KSW w kategorii koguciej, lecz problemy zdrowotne na jakiś czas pokrzyżowały jego plany. W jego miejsce wskoczy jednak Paweł Polityło z klubu Fantom Dublin, dla którego będzie to debiut w zawodowym MMA. Jeszcze na amatorstwie wygrał dwie ostatnie walki.

- Przez 3 miesiące bardzo mocno przygotowywałem się do walki na najbliższej gali KSW 40. Cieszyłem się, że ponownie wejdę do klatki i zawalczę z bardzo dobrym zawodnikiem Antunem Račiciem. Niestety, organizm nie wytrzymał takiego obciążenia i na 3 dni przed ważeniem dopadło mnie zatrucie pokarmowe, po którym do teraz nie odzyskałem sił. Bardzo przepraszam wszystkich kibiców, że nie wezmę udziału w gali, ale przede wszystkim przepraszam włodarzy federacji KSW oraz moich sponsorów. Mam nadzieję, że wrócę jak najszybciej - powiedział Azhiev.

 

Na KSW 40 dojdzie między innymi do starcia Mariusza Pudzianowskiego z Jamesem McSweeneyem. Do klatki powróci najbardziej waleczny zawodnik KSW, Michał Materla, a jego przeciwnikiem będzie członek BOPE, Paulo Thiago. Kibice zobaczą również wyczekiwany rewanż pomiędzy Mateuszem Gamrotem a Normanem Parkiem w starciu, którego stawką będzie pas wagi lekkiej.

Po dwóch latach do klatki wejdzie były mistrz wagi lekkiej Maciej „Irokez” Jewtuszko, który skrzyżuje rękawice z Davidem Zawadą, a kartę otworzy pojedynek debiutujących w KSW Konrada Iwanowskiego z Paulem Lawrence’em. Pas wagi muszej w starciu z Marianą Morais bronić będzie „Violence Queen”, Ariane Lipski. Przed własną publicznością do klatki wejdzie także Chris Fields, który skrzyżuje rękawice z Michałem Fijałką. Naprzeciw siebie staną także Łukasz „Sasza” Chlewicki i Paul Redmond.

Transmisja gali KSW 40 w systemie PPV.

Paweł Wójcik z Dublina, jb, Polsat sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze