Gruby Mielzky nagrał teledysk podczas Poznań Game Arena

E-sport
Gruby Mielzky nagrał teledysk podczas Poznań Game Arena
fot. ProstoTV

Poznań Game Arena to nie tylko innowacyjne technologie, gwiazdy Internetu, gry komputerowe i esport. Na targach znalazło się miejsce również dla rapu. Udowodnił to Gruby Mielzky który w Poznaniu zrealizował teledysk do jednego ze swoich numerów.

Poznań Game Arena jest jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie polskiego esportu. W tym roku podczas targów odbyły się m.in. finały drugiego sezonu Pucharu Polski Cybersport. Cenne trofeum ponownie wznieśli reprezentanci PRIDE (Counter-Strike: Global Offensive), broniąc mistrzowskiego tytułu uzyskanego wcześniej w Katowicach, a także Pompa Team (League of Legends), pokonując faworytów z Illuminar Gaming. Esport był jednak tylko jednym z elementów imprezy. W Poznaniu znalazło się przecież miejsce m.in. dla rapu. To, w jak wielu dziedzinach można wykorzystać technologie prezentowane na PGA, udowodnił Gruby Mielzky w teledysku do numeru pt. „Tylko Nutka”.

 

Reprezentant wytwórni Szpadyzor Records zrealizował klip przy współpracy z Fundacją Mediations Biennale w ramach Virtual Garden. Wszystko odbywało się na jednej z hal targów.

 

 

- „Tylko Nutka” nie jest utworem promującym nowy album Mielzkiego, jest natomiast szczerym opisem relacji na linii słuchacz - autor. W dzisiejszych czasach, w natłoku codziennie nowych teledysków, nowych płyt, nowych pseudonimów na scenie - dostrzegalny jest wyraźny brak przywiązania odbiorcy względem kreatora. Coraz trudniej odszukać prawdziwych fanów, każdy jest tylko na chwilę, traktujemy artystę jak swoją maskotkę, której powinnością jest wykonywanie określonych ruchów muzycznych, nie zważając na to, że każdy twórca - jest przede wszystkim człowiekiem – czytamy w informacji promującej utwór.

Gruby Mielzky – a właściwie Tomasz Mielewski – pochodzi ze Starogardu Gdańskiego. Na swoim koncie ma trzy oficjalnie wydane w Szpadyzor Records albumy: „Silny jak nigdy, wkurwiony jak zwykle” (2012), „1.5” (2013), „Miejski patrol” (2015). Muzyk związany był również z grupą Lavoholics czy też zespołem Sekaku Liveband. Mielzky nie ukrywa zainteresowania elektroniczną rozgrywką i tytułami pokroju FIFA czy NBA. Jest jednym z autorów utworu promującego w Polsce grę NBA 2k17 pt. "Sie gra, Sie ma" (TUTAJ). Od jakiegoś czasu prowadzi również transmisje na YouTube, podczas których rozmawia z widzami, grając przy tym w gry komputerowe.

Podczas Poznań Game Arena udało nam się porozmawiać z innym raperem – Wujkiem Samo Zło. Wywiad WSZ znajdziecie TUTAJ.

Szymon Groenke, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie