Błachowicz wrócił do rankingu UFC

Sporty walki
Błachowicz wrócił do rankingu UFC
fot. youtube.com

Po imponującym zwycięstwie na gali UFC Fight Night 118 w Gdańsku Jan Błachowicz (20-7, 5 KO, 8 SUB) wrócił do zestawienia 15-stu najlepszych zawodników wagi ciężkiej! Aktualnie plasuje się na 14-stym miejscu.

Polak przystępował do walki z Devinem Clarkiem (8-2, 3 KO, 1 SUB), mając dwie porażki z rzędu. Wiedział więc, że ewentualna porażka może go w przyszłości wiele kosztować, gdyż amerykański gigant często dziękuje zawodnikom z trzema kolejnymi klęskami. Błachowicz zareagował jednak najlepiej, jak mógł - nie dość, że pokonał Amerykanina, to jeszcze zrobił to przed czasem. Jego duszenie zza pleców spotkało się też z uznaniem samej organizacji, która nagrodziła go bonusem 50 tysięcy dolarów.

 

Dobre wiadomości trafiły do niego także kilka dni później, kiedy na oficjalnej stronie największej organizacji MMA na świecie pojawił się zaktualizowane rankingi każdej kategorii. W półciężkiej na czternastym miejscu znajduje się Jan Błachowicz, który po raz kolejny zameldował się w najlepszej piętnastce. Mistrzem w dywizji do 93 kilogramów jest Daniel Cormier (19-1-1NC, 6 KO, 6 SUB).

 

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze