Pjongczang 2018: Plany treningowe polskich dwuboistów

Zimowe
Pjongczang 2018: Plany treningowe polskich dwuboistów
fot. PAP

Kadra narodowa w kombinacji norweskiej kontynuuje przygotowania do sezonu olimpijskiego w Garmisch-Partenkirchen. W środę zawodnicy przejadą do Ramsau, by potem zawitać na początku listopada do Wisły.

Podopieczni trenera Danny'ego Winkelmanna przebywali w austriackim Ramsau do 18 października. Podczas zgrupowania do sztabu szkoleniowego dołączył serwismen Wiktor Kubiński, który przedtem odpowiadał za sprzęt w kadrze młodzieżowej w biegach.

 

W Ga-Pa, mieście zimowych igrzysk olimpijskich w 1936 roku, trenują: Adam Cieślar i Paweł Słowiok (obaj AZS AWF Katowice) oraz najlepszy z juniorów, którymi opiekuje się Tomisław Tajner, Piotr Kudzia (LKS Klimczok Bystra). We wtorek wieczorem, po badaniach, do ekipy dołączy Szczepan Kupczak, kolega klubowy Cieślara i Słowioka.

 

Początkowo miał z nimi trenować także Paweł Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice). Na przeszkodzie stanęło jednak przeziębienie zawodnika.

 

Krótki pobyt w Ga-Pa dwuboiści wykorzystają na trening na torach lodowych tamtejszej skoczni.

 

W środę kadrowicze przejadą do austriackiego Ramsau, gdzie mają do dyspozycji trasy biegowe na lodowcu Dachstein. Pozostaną tam do 31 października.

 

Po powrocie z Ga-Pa i Ramsau udadzą się do Wisły aby wykorzystać tam warunki, które zapewnią organizatorzy pierwszych w sezonie olimpijskim zawodów PŚ w skokach narciarskich (16-19 listopada).

 

Trener Winkelmann zamierza zabrać na inauguracyjne zawody PŚ do Kuusamo trzech zawodników. Do norweskiego Lillehammer, gdzie zatrzyma się następnie światowa czołówka na drugie zawody cyklu, dojedzie czwarty zawodnik, bowiem w programie zawodów znajduje się rywalizacja drużynowa. Dwuboiści skakać będą na obiekcie HS 100 i pobiegną w sztafecie 4x5 km.

 

Główną imprezą sezonu będą igrzyska olimpijskie w Pjongczangu (9-25 lutego 2018). Najlepsi juniorzy globu walczyć będą o medale MŚ w Szwajcarii w dniach 27 stycznia - 4 lutego.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie