IEM i ESL One w Katowicach zapowiedziane. W puli nagród sześć milionów złotych!

E-sport
IEM i ESL One w Katowicach zapowiedziane. W puli nagród sześć milionów złotych!
fot. ESL

Turniej ESL One oraz Intel Extreme Masters ponownie rozegrają się w Katowicach. Organizatorzy zdradzili, kiedy imprezy się odbędą, a także ogłosili pule nagród. W tych znalazło się ponad sześć milionów złotych!

Ambicje firm ESL i Intel sięgają tego, aby w 2018 roku największa impreza esportowa na świecie odbyła się właśnie w Polsce. Tym samym już na początku przyszłego roku w Katowicach będziemy świadkami turniejów ESL One powered by Intel oraz Intel Extreme Masters World Championship. Pierwsze zawody zapowiedziane zostały na 24-25 lutego. Drugie odbędą się natomiast tydzień później – 2-4 marca. W Katowickim Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym będziemy świadkami pojedynków najlepszy graczy Counter-Strike’a: Global Offensive, Dota 2 oraz StarCrafta 2.

 

Dzięki ESL One pierwszy raz w historii na terenie Polski rozegra się turniej w Dota 2 rangi Majora. Dzięki temu na południe kraju zjedzie szesnaście najlepszych zespołów z całego świata, które przez sześć dni rywalizować będą o nagrody z puli około 3,6 miliona złotych. Gra będzie toczyła się także o punkty w rankingu umożliwiającym awans na prestiżowe The International. Faza pucharowa transmitowana będzie ze sceny Katowickiego Spodka – 24-25 lutego.

 

Zwieńczenie dwudziestego czwartego sezonu Intel Extreme Masters World Championship przyciągnie natomiast czołowych reprezentantów scen Counter-Strike’a oraz StarCrafta. Dla tych pierwszych przygotowano około rekordową pulę nagród, bo aż 2 miliony złotych do podziału. Połasi się na nią szesnaście formacji ze szczytu światowego rankingu. Faza pucharowa odbędzie się rzecz jasna na głównej scenie Spodka. Gracze StarCrafta powalczą natomiast o 900 tysięcy złotych i awans na WCS Global Finals.

 

IEM w Katowicach będzie ponadto siódmym turniejem z cyklu Intel Grand Slam. Cztery zdobyte puchary z tej serii zagwarantują jednej z ekip CS:GO dodatkową nagrodę – milion dolarów. Jak na razie szanse na jej zdobycie mają SK Gaming, G2 Esports oraz FaZe Clan. Każda z powyższych drużyn ma bowiem na koncie już po jednym trofeum.

 

 

Choć powyższe imprezy są całkowicie darmowe, organizatorzy tradycyjnie przygotowali bilety wcześniejszego wstępu, z którymi wiążę się wiele udogodnień. Do internetowych sklepów trafią jednak 2 listopada.

SG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze