ATP w Bazylei: Dwie widowiskowe akcje Benneteau w meczu z Del Potro! (WIDEO)

Tenis

Niesamowite wyszkolenie techniczne pokazał podczas turnieju ATP w Bazylei Francuz Julien Benneteau. W pojedynku z Juanem Martinem del Potro, zwycięzca French Open w grze podwójnej z 2014 roku, dwukrotnie zaskoczył swojego przeciwnika pięknymi zagraniami!

Pierwsza sytuacja miała miejsce w otwierającym secie, przy stanie 3:3 w gemach i serwisie Benneteau. Francuz najpierw trafił pierwszym podaniem tuż przy linii łączącej oba kara, a następnie między tenisistami wywiązała się dłuższa wymiana. W pewnym momencie inicjatywę przejął Argentyńczyk i wydawało się, że to on skończy przeciwnika, jednak będący w trudnym położeniu Benneteau wykonał nagle imponującego passing shota i zapisał na swoim koncie kolejne punkty!

- Magnifique! - krzyknął komentujący spotkanie Tomasz Lorek.

Druga akcja rozegrana została w drugim secie przy stanie 3:2 w gemach dla Francuza i serwisie Del Potro. Benneteau najpierw "zreturnował" podanie przeciwnika, a następnie po dłuższej wymianie dobiegł do świetnie zagranego pod siatkę slice'u, zmuszając tym samym Argentyńczyka do próby lobu, a następnie skończył wymianę wybornym volleyem! Nie omieszkał następnie wyrazić swojego zadowolenia stosowną cieszynką. Całe spotkanie przegrał jednak w stosunku 4:6, 4:6.

Dwie efektowne akcje Benneteau w załączonym materiale wideo.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie