Biznesmen inwestuje w Stal Rzeszów. Ma być transfer mistrza świata i szybki powrót do elity

Żużel
Biznesmen inwestuje w Stal Rzeszów. Ma być transfer mistrza świata i szybki powrót do elity
fot.

W sezonie 2017 żużlowcy Stali Rzeszów zajęli przedostatnią lokatę w rozgrywkach Nice 1 ligi i po przegranych barażach z wicemistrzem drugiej ligi Speed Car Motor Lublin musieli pogodzić się ze spadkiem. Na ratunek rzeszowian przychodzi biznesmen Ireneusz Nawrocki, który ma ambitne plany wobec Żurawi i usiłuje ściągnąć do stolicy Podkarpacia czterokrotnego mistrza świata, Grega Hancocka.

Jeszcze niedawno sytuacja w Rzeszowie była nie do zazdroszczenia, ale lada moment może ulec znaczącej poprawie. Wszystko za sprawą biznesmena Ireneusza Nawrockiego, który chce zainwestować w klub i odbudować jego markę. W pierwszej kolejności przedsiębiorca planuje spłacić wszystkie długi Stali, udzielając pożyczki w wysokości 900 tysięcy złotych. Ponadto deweloper niedługo zostanie właścicielem klubu i myśli nad szybkim powrotem do Nice 1 ligi. Rzeszowianie mieliby już teraz zamienić się miejscem z którymś z zespołów pierwszoligowych.

 

To nie koniec ambitnych planów Nawrockiego, który myśli także nad mocnym składem. Coraz głośniej mówi się o pozyskaniu Amerykanina Grega Hancocka, który niedawno zakomunikował, że rezygnuje z występów w PGE Ekstralidze. Być może 47-latek skusi się jazdą w niższej lidze, ale wcale nie za mniejsze pieniądze.

 

1 listopada rusza okienko transferowe, w którym polskie kluby mogą podpisywać kontrakty. Wówczas przekonamy się czy dojdzie do nagłego zwrotu akcji i będziemy świadkami transferowej ofensywy Stali Rzeszów.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie