KSW 41: Kiedy jest gala? Termin

Sporty walki

KSW 41 to ostatnia gala Federacji KSW w 2017 roku. W katowickim Spodku wystąpią między innymi Borys Mańkowski (19-6-1, 3 KO, 7 SUB), Popek Monster (3-2, 3 KO), Tomasz Oświeciński (0-0) czy Artur Sowiński (18-8-2NC, 6 KO, 7 SUB). Sprawdźcie termin gali KSW 41!

To będą wyjątkowe święta dla wszystkich miłośników mieszanych sztuk walki. Każdy z nich powinien zaznaczyć w kalendarzu datę 23 grudnia 2017 roku. To właśnie dzień przed wigilią Bożego Narodzenia w katowickim Spodku odbędzie się gala KSW 41.

 

W walce wieczoru wystąpi Mańkowski. Jego rywalem będzie nazywany "nowym Mirko CroCopem", chorwacki "RoboCop", Roberto Soldić (12-2, 10 KO, 1 SUB). Pierwotnie "Diabeł Tasmański" miał walczyć z Dricusem Du Plessisem, jednak ten musiał wycofać się ze starcia zaplanowanego na 23 grudnia z powodu naderwania dwóch więzadeł oraz mięśnia w prawej dłoni.

 

W Spodku dojdzie także do starcia Popka Monstera z debiutującym Oświecińskim. Obaj spotkali się już twarzą w twarz przy okazji gali KSW 40 w Dublinie. Doszło między nimi do ostrego spięcia, co zapowiada duże emocje 23 grudnia.

 

Oprócz walki o mistrzostwo w kategorii półśredniej, zobaczymy również walkę o pas w kategorii piórkowej. Kleber Koike Erbst (22-4-1, 2 KO, 18 SUB) zmierzy się z Sowińskim w swojej pierwszej obronie. Będzie to jednocześnie rewanż za walkę sprzed dwóch lat na KSW 33.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze