Virtus.pro współpracuje z psychologiem: Praca trwa, ale nie zawsze

Inne
Virtus.pro współpracuje z psychologiem: Praca trwa, ale nie zawsze
fot. HLTV.org

Gracze Virtus.pro w lipcu rozpoczęli współpracę z psychologiem. Potwierdził to menadżer klubu - Roman Dvoryankin‏.

Brak psychologa sportowego w szeregach Virtus.pro budził kontrowersje od wielu miesięcy. Gdy bowiem czołowe drużyny ze świata i Polski chwaliły się powiększaniem sztabów szkoleniowych, „Złota piątka” milczała. Podejście graczy lub włodarzy organizacji w końcu uległo jednak zmianie. Głos w sprawie zabrał bowiem członek zarządu - Roman Dvoryankin, który najpierw na Twitterze, a następnie w specjalnym oświadczeniu odniósł się do sytuacji.
 
- Z drużyną Virtus.pro w CS:GO już od kilku miesięcy pracuje polski psycholog z USA – profesor na Uniwersytecie w Denver. Na prośbę chłopaków on pomaga im w doradzaniu w zakresie motywacji do gry, prawidłowej komunikacji z kolegami z drużyny, radzenia z sytuacjami konfliktowymi, jeśli takie powstają – mówi Dvoryankin.
 
Jak się okazuje, Polacy współpracują ze specjalistą od połowy lipca, a z jego usług szczególnie korzysta Wiktor ‘TaZ’ Wojtas. Czemu jednak przez wiele miesięcy pozostawało to tajemnicą? - Do chwili, gdy Cybersport.ru nie zwrócił się z prośbą o skomentowanie mojego Tweetu, nie opowiadaliśmy świadomie tej historii. Jest to kwestia wewnętrzna dotycząca drużyny, a Virtus.pro nie dąży do tego, by zrobić z niej piękny PR case study – czytamy.
 
- Praca trwa, ale nie zawsze. W przypadku, gdy drużyna potrzebuje czegokolwiek, może ona zwrócić się do psychologa. To nie jest ostateczna decyzja, obecnie prowadzimy rozmowy z niektórymi innymi specjalistami w dziedzinie psychologii. Chcemy, by oni zaproponowali alternatywy, które mogą być przydatne nie tylko dla naszej drużyny w CS:GO, ale również dla innych graczy, w sytuacji, gdy będą oni potrzebować wsparcia w tym zakresie – opowiada menadżer Virtus.pro.
 
W jednym z wywiadów podczas rozgrywanego w Sankt Petersburgu EPICENTER Filip ‘NEO’ Kubski stwierdził zresztą, że problemy w Virtus.pro nie wynikają z nieodpowiedniego przygotowania taktycznego czy braku formy indywidualnej. - Bardziej związane jest to z psychiką. Naszą słabością nie są elementy strategiczne, tylko problemy mentalne, które odczuwają wszyscy członkowie zespołu – zapewniał. Istnieje więc szansa, że współpraca z psychologiem pomoże podopiecznym Jakuba ‘kubena’ Gurczyńskiego wrócić na szczyt.
 
Powszechnie znana jest historia Duńczyków z Astralis, którzy po zatrudnieniu pani psycholog zaczęli osiągać nieprawdopodobne sukcesy, na dobre wkraczając do ścisłej czołówki rankingów. A to tylko czubek góry lodowej. Pomocy psychologicznej nie wstydzi się przecież większość zespołów, które na nią stać.
 
Przypomnijmy, że przed kilkoma dniami Virtus.pro zdobyło srebrne medale jednego z najbardziej prestiżowych turniejów sezonu – EPICENTER w Sankt Petersburgu. Już jutro biało-czerwoni rozpoczną natomiast przygodę z SL i-League Invitational w Szanghaju.
SG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze