KSW 41: Były mistrz wystąpi w Katowicach!

Sporty walki

Federacja KSW ogłosiła do tej pory tylko trzy pojedynki grudniowej rozpiski KSW 41. W katowickim Spodku wystąpią m.in. Borys Mańkowski (19-6-1, 3 KO, 7 SUB), Paweł "Popek" Mikołajuw (3-2, 3 KO), Tomasz "Strachu" Oświeciński (0-0) czy Artur Sowiński (18-8-2NC, 6 KO, 7 SUB). Na początku tygodnia o możliwości występu 23 grudnia poinformował Tomasz Narkun (14-2, 3 KO, 11 SUB), a teraz swoją walkę zapowiedział Marcin Wrzosek (12-4, 5 KO, 3 SUB)!

Marcin Wrzosek po raz ostatni w klatce KSW pojawił się na gali KSW 39, kiedy jednogłośną decyzją sędziów przegrał walkę mistrzowską z Kleberem Koike Erbstem (12-4, 5 KO, 3 SUB). "Polski Zombie" pragnie jak najszybciej powrócić na zwycięską ścieżkę i ponownie zasiąść na tronie dywizji piórkowej.

Jeśli dojdzie do występu Wrzoska w katowickim Spodku będzie to dla niego czwarty występ dla największej polskiej organizacji MMA. W debiucie 30-latek pokonał Filipa Wolańskiego, a już w drugiej walce odebrał pas mistrzowski Arturowi Sowińskiemu. Wydaje się, że naturalnym wyborem na rywala byłby Roman Szymański, który ma na swoim koncie serię dwóch zwycięstw z rzędu (Sebastian Romanowski oraz Denilson Neves de Oliveira).

- Miesiąc przed styczniem wejdę do klatki i rozp*****lę komuś łeb - napisał Wrzosek na swoim Faceboku. Pojedynek nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony przez przedstawicieli organizacji KSW.W walce wieczoru KSW 41 Borys Mańkowski będzie bronił pasa mistrzowskiego kategorii półśredniej w konfrontacji z Dricusem Du Plessisem (11-1, 3 KO, 8 SUB), a w kategorii piórkowej swoje trofeum postara się zachować Kleber Koike Erbst (22-4-1, 2 KO, 18 SUB), który zmierzy się z Arturem Sowińskim (18-8-2NC, 6 KO, 7 SUB). W katowickim Spodku dojdzie również do pojedynku debiutującego w MMA Tomaszem "Strachem" Oświecińskim z Pawłem "Popkiem" Mikołajuwem (3-2, 3 KO).

 

W załączonym materiale wideo skrót ostatniej walki Marcina Wrzoska z Kleberem Koike Erbstem.

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze