Maradona zagrał w piłkę z... prezydentem Wenezueli

Piłka nożna
Maradona zagrał w piłkę z... prezydentem Wenezueli
fot. PAP

Słynny piłkarz argentyński Diego Armando Maradona pojawił się na boisku w stolicy Wenezueli Caracas i zagrał z prezydentem kraju Nicolasem Maduro, którego jest przyjacielem.

Argentyńczyk przyjechał do Wenezueli, aby podpisać kontrakt komentatorski ze stacją telewizyjną Telesur na transmisje z przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji. Współpracował z nią poprzednio w czasie mundialu w Brazylii przed trzema laty.

 

57-letni Maradona uznawany jest za jednego z najlepszych piłkarzy XX wieku. Z reprezentacją Argentyny zdobył mistrzostwo świata w 1986 roku, a w kolejnych zajął drugie miejsce. Był także w 1979 roku mistrzem świata juniorów. Grając w Napoli zdobył Puchar UEFA oraz dwa tytuły mistrza Włoch.

 

Po zakończeniu kariery sportowej, prowadził program telewizyjny La Noche del 10, emitowany przez Canal 13 pod koniec 2005 roku. Był także od czerwca 2005 do sierpnia 2006 roku wiceprezesem Comision de Futbol Atletico Boca Juniors.

 

Opiekował się także od 2008 do 2010 roku reprezentacją Argentyny, z którą wywalczył awans do mistrzostw świata 2010 w RPA. Albiceleste odpadli z turnieju w ćwierćfinale, przegrywając z Niemcami 0:4.

KJ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze