Jach gotowy do gry w reprezentacji w nowym ustawieniu

Piłka nożna
Jach gotowy do gry w reprezentacji w nowym ustawieniu
fot. PAP

Piłkarz reprezentacji Polski Jarosław Jach przyznał, że jest gotowy do gry w reprezentacji Polski w ustawieniu z trzema obrońcami. Wypróbowanie takiego systemu w towarzyskich meczach z Urugwajem i Meksykiem zapowiedział selekcjoner Adam Nawałka.

23-letni Jach po raz pierwszy został powołany do seniorskiej reprezentacji Polski.

- Nie spodziewałem się tego powołania i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Nie dochodziły do mnie żadne sygnały o zainteresowaniu moją osobą selekcjonera Adama Nawałki. To na pewno bodziec do cięższej pracy - przyznał stoper.

Oprócz niego na zgrupowaniu jest napastnik Zagłębia Lubin Jakub Świerczok.

- Na pewno może być zadowolony sztab szkoleniowy naszego klubu, bo po Filipie Starzyńskim do reprezentacji trafiają kolejni zawodnicy. To powód do dumy. Mamy nadzieję, że spełnimy oczekiwania. Nie boję się gry w reprezentacji - zapewnił Jach.

Nawałka zapowiedział wypróbowanie w najbliższych meczach ustawienia zespołu z trzema obrońcami.

- W tym systemie gram w klubie i lepiej się w nim czuję, niż z czterema obrońcami. Nie miałbym z tym żadnego problemu, jeśli przyszłoby mi zagrać w takim ustawieniu w reprezentacji Polski. Muszę jednak przyznać, przez większość swojej przygody z piłką grałem w systemie z czwórką obrońców. Wiele osób powtarza mi, że moim wielkim atutem jest fakt, że jestem lewonożny - tłumaczył defensor Zagłębia Lubin.

Jach był podstawowym zawodnikiem młodzieżowej reprezentacji na tegorocznych mistrzostwach Europy U-21 w Polsce. Teraz pojawia się szansa na wyjazd na kolejny turniej.

- Po otrzymaniu powołania "zaświeciło się światełko", że być może pojawi się szansa na wyjazd na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Rosji. Ważne jednak będzie, abym regularnie grał w klubie na wysokim poziomie - ocenił.

W ubiegłym roku obrońca miał propozycję odejścia do FK Rostów, ale nie przyjął oferty rosyjskiego klubu. Nie wyklucza wyjazdu za granicę w zimowych okienku transferowym.

- Oczywiście każda zmiana klubu przez młodego zawodnika wiąże się z ryzykiem braku regularnych występów. Jednak nie zamykam się na zimowy transfer, ale również nie deklaruję się, że odejdę z Lubina. Porozmawiam o tym z trenerem Nawałką, bo chcę poznać jego opinię na temat moich szans gry w reprezentacji po odejściu do zagranicznej ligi - zakończył Jach.

W czwartek biało-czerwoni przeprowadzą oficjalny trening na PGE Narodowym, gdzie dzień później podejmą reprezentację Urugwaju. W niedzielę o godz. 11.30 reprezentacja Polski wyleci do Gdańska. Tam odbędzie się oficjalny trening, a w poniedziałek mecz towarzyski z Meksykiem.

no, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze