LSK: Zacięte starcie we Wrocławiu

W meczu 5. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Impel Wrocław z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Podopieczne trenera Marka Solarewicza wygrały dwa pierwsze sety, przyjezdne zdołały doprowadzić do tie-breaka, w którym znów górą były gospodynie.

Obie ekipy miały przed spotkaniem podobny bilans (2 zwycięstwa – 2 porażki), obie sprawiły w obecnym sezonie niespodzianki. Wrocławianki ograły 3:2 na wyjeździe BKS Profi Credit Bielsko-Biała, siatkarki KSZO pokonały we własnej hali 3:1 Developres SkyRes Rzeszów.

Premierowa odsłona starcia Impela z KSZO rozpoczęła się od przewagi przyjezdnych (1:4), później jednak wrocławianki wygrały osiem akcji z rzędu (9:4) i wypracowaną przewagę utrzymały właściwie do końca seta, mimo prób pogoni ze strony rywalek (15:14, 21:19). Decydujące punkty padły łupem gospodyń, a wynik tej partii na 25:22 skutecznym atakiem ustaliła Julia Szczurowska.

Drugi set przebiegał pod znakiem przewagi siatkarek KSZO. Gdy wrocławianki przegrywały 11:16, 15:21, a wreszcie 19:24 mogło się wydawać, że przyjezdne zwycięstwo w tym secie mają już w garści. Siatkarki Impela poderwały się jednak do walki w beznadziejnej, wydawałoby się, sytuacji i wybroniły pięć piłek setowych! W ekipie KSZO Koleta Łyszkiewicz nie skończyła kilku piłek, a po drugiej stronie skutecznie prezentowała się Szczurowska. Gospodynie doprowadziły więc do rywalizacji na przewagi i wygrały tę wojnę nerwów! Skuteczny blok Impela zwieńczył dramatyczną końcówkę tej odsłony (29:27).

Dłuższa przerwa pozwoliła ostrowczankom pozbierać się po fatalnej końcówce poprzedniego seta, choć początek trzeciej partii należał do gospodyń. Wrocławianki rozpoczęły od dwóch asów serwisowych Igi Chojnackiej (3:1), a później punkt zagrywką dołożyła jeszcze Valerie Nichol (6:3), z biegiem seta to przyjezdne zaczęły przeważać (15:17). Kluczowa dla losów tej odsłony była seria pięciu akcji wygranych przez KSZO, przy skutecznych atakach Justyny Wojtowicz i Natalii Skrzypkowskiej (16:22). Historia z drugiego seta nie mogła się tym razem powtórzyć. Dwa skuteczne ataki Magdaleny Soter dały podopiecznym Adama Grabowskiego decydujące punkty (20:25).

W secie numer cztery również oglądaliśmy udany początek gospodyń (3:1), tym razem jednak siatkarki KSZO szybciej przejęły  inicjatywę (5:7). Dobre przyjęcie zagrywki i skuteczna gra w ataku pozwoliły przyjezdnym utrzymywać przewagę (6:10, 14:18). W końcówce Impel gonił wynik, kilkukrotnie łapały kontakt punktowy, jednak trzy akcje od stanu 21:22 wygrały siatkarki KSZO (21:25). Zdołały więc doprowadzić do tie-breaka, w którym oglądaliśmy wyrównaną walkę. Przy zmianie stron dwa punkty zaliczki miały gospodynie (8:6), później przyjezdne odrobiły straty (10:10). Do stanu 13:13 toczyła się walka punkt za punkt, później skuteczny atak Szczurowskiej oraz pojedynczy blok Nichol przechyliły szalę zwycięstwa na stronę Impela (15:13) i zakończyły zacięte starcie w Hali Orbita. MVP: Maria Stenzel.

Impel Wrocław – KSZO Ostrowiec 3:2 (25:22, 29:27, 20:25, 21:25, 15:13)

Impel: Natalia Murek, Iga Chojnacka, Valerie Nichol, Tamara Gałucha, Aleksandra Trojan, Julia Szczurowska – Maria Stenzel (libero) oraz Ilona Gierak.

KSZO: Agnieszka Rabka, Natalia Skrzypkowska, Magdalena Soter, Anna Miros, Koleta Łyszkiewicz, Justyna Wojtowicz – Volha Pauliukouskaya (libero) oraz Paulina Stroiwąs, Joanna Ciesielczyk, Alicja Markiewicz.

Pozostałe mecze 5. kolejki LSK:

2017-11-11: Chemik Police - Pałac Bydgoszcz 3:2 (25:11, 15:25, 23:25, 25:14, 15:7)
2017-11-11: MKS Dąbrowa Górnicza - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 0:3 (23:25, 17:25, 20:25).
2017-11-12: Poli Budowlani Toruń - Enea PTPS Piła 2:3 (22:25, 25:18, 25:23, 20:25, 11:15)
2017-11-13: Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Trefl Proxima Kraków (18.00; transmisja – Polsat Sport)
2017-11-14: ŁKS Commercecon Łódź – Legionovia Legionowo (18.00).
2017-11-15: Developres SkyRes Rzeszów - Grot Budowlani Łódź (18.00; transmisja – Polsat Sport).