Cloud9 mistrzem iBUYPOWER Masters!

E-sport
Cloud9 mistrzem iBUYPOWER Masters!
fot. HLTV.org

Gracze Cloud9 wznieśli trofeum za mistrzostwo iBUYPOWER Masters 2017. W wielkim finale rozgrywek spółka Jake’a ‘Stewiego2K’ Yipa pokonała Renegades.

Droga Cloud9 do finału nie była usłana różami. Amerykański skład co prawda dwukrotnie pokonał w grupie NRG Esports, ale uległ przy tym Renegades. To właśnie australijsko-amerykańska kadra wyszła z koszyka, posiadając czyste konto. W fazie pucharowej znowu to C9 miało większe problemy, męcząc się w półfinale z Teamem Liquid, podczas gdy „Renegaci” znacząco utarli nosa OpTic Gaming. Kiedy jednak w meczu o najwyższą stawkę doszło do rewanżu za grupową porażkę, kadra Timothy’ego ‘autimatica’ Ta nie pozostawiła rywalom złudzeń, zgrabnie ogrywając ich na Mirage, a następnie – po dogrywce – zdobywając również Train.

Cloud9 2:0 Renegades
Mirage 16:9; Train 19:16

Dzięki wygranej Cloud9 na swoje konto dopisało $50,000 oraz drugi tytuł mistrzowski zdobyty w ciągu niecałego miesiąca. Pod koniec października to właśnie Amerykanie zwyciężyli również turniej z serii DreamHack Open w Denver. Podczas tych samych zawodów Renegades uplasowało się zresztą na 3-4. pozycji. Australijczycy nie mają się jednak czego wstydzić, bowiem to ich łupem padły zmagania SL i-League Invitational w Szanghaju – i to po finale przeciwko Virtus.pro.

Klasyfikacja końcowa iBUYPOWER Masters 2017:


1. miejsce - Cloud9 - $50,000
2. miejsce - Renegades - $25,000
3-4. miejsca - Team Liquid, OpTic Gaming - $8,750
5-6. miejsca - NRG Esports, Misftis - $2,500
7-8. miejsca – Counter Logic Gaming, Luminosity Gaming - $1,250

SG, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze