KSW 41: Były mistrz wraca do klatki! Hitowe zestawienie w wadze ciężkiej

Sporty walki

Karta walk gali KSW 41, która odbędzie się 23 grudnia w Katowicach, zyskała kolejne ciekawie zapowiadające się starcie. Do klatki powróci były mistrz wagi ciężkiej Fernando Rodrigues (11-3, 8 KO, 1 SUB), który zmierzy się z Michałem Andryszakiem (19-6-1NC, 12 KO, 6 SUB).

Brazylijczyk zdobył pas największej polskiej organizacji MMA w grudniu 2016 roku, kiedy to sensacyjnie znokautował byłego dominatora wagi ciężkiej Karola Bedorfa, serwując mu pierwszą porażkę po prawie pięciu latach. W pierwszej obronie tytułu wystąpił na gali KSW 39 na Stadionie Narodowym, lecz błyskawicznie przegrał z Marcinem Różalskim, który powalił go na deski w 16 sekund!

 

Na tym samym wydarzeniu pojawił się także Michał Andryszak, który wskoczył do rozpiski za kontuzjowanego Bedorfa. I znakomicie wykorzystał swoją szansę - już w pierwszej rundzie poddał anakondą faworyzowanego Michała Kitę. "Longer" to zawodnik walczący bardzo efektownie: z 25-ciu walk zaledwie dwie wyszły poza pierwszą rundę!

 

Andryszak wielokrotnie mówił też, że zasługuje na walkę o pas mistrzowski KSW, zwłaszcza że Różalski od razu zapowiedział, iż wywalczony pas zwakuje.

 

Na razie organizacja KSW wpadła na pomysł zestawienia dwóch świetnych ciężkich. Rodrigues Jr zmierzy się w Katowicach z Andryszakiem i jeśli stawką nie będzie pas, to zwycięzca z pewnością się do niego mocny zbliży.

W walkach wieczoru wydarzenia w katowickim Spodku Borys Mańkowski będzie bronił tytułu mistrza KSW w wadze półśredniej przeciwko Dricusowi Du Plessis, a Popek Monster skrzyżuje rękawice z Tomaszem „Strachem” Oświecińskim. Oprócz nich w okrągłej klatce KSW zobaczymy również pojedynek mistrzowski w wadze piórkowej pomiędzy Kleberem Koike Erbstem Arturem Sowińskim. Naprzeciw siebie staną również Marcin Wrzosek i Roman Szymański, a do klatki po raz drugi wejdzie brązowy medalista z igrzysk olimpijskich w Londynie, Damian Janikowski. W katowickim Spodku zmierzą się również niepokonani w klatce KSW Kamil Szymuszowski i Grzegorz Szulakowski. 

Skróty walk Rodrigues - Bedorf oraz Andryszak - Kita w załączonych materiałach wideo.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze