Rosyjski bramkarz znokautowany kolanem! Został odwieziony do szpitala

Andrej Łunew nie będzie zbyt miło wspominał towarzyskiego spotkania z Hiszpanią. Nie dość, że bramkarz reprezentacji Rosji przepuścił trzy strzały do siatki, to w 89. minucie doznał kontuzji głowy, po której został odwieziony karetką do szpitala.

Spotkanie z Hiszpanią nie zaczęło się najlepiej dla Łunewa, który już w 9. minucie musiał wyciągać piłkę z siatki po golu Jordiego Alby. Później dwukrotnie bramkarza Zenita pokonał jeszcze Sergio Ramos z rzutu karnego. Na szczęście na wysokości zadania stanęli koledzy Łunewa z pola, którzy także strzelili trzy gole Hiszpanom i w 70. minucie ustalili wynik meczu na 3:3.

Niestety w samej końcówce spotkania doszło do bardzo nieprzyjemnego zdarzenia z udziałem bramkarza reprezentacji Rosji. Łunew próbował zatrzymać szarżującego Rodrigo, ale jego interwencja była tak ofiarna, że Hiszpan przez przypadek kopnął go kolanem w głowę. Wszystko wyglądało bardzo źle w powtórkach, a golkiper bardzo długo nie podnosił się z murawy. Po długiej przerwie w grze został przetransportowany meleksem do karetki pogotowia i odwieziony do szpitala.

W miejsce Łunewa między słupkami Sbornej stanął zawodnik z pola Denis Głuszakow, bowiem Stanisław Czerczesow wcześniej wykorzystał limit zmian. Wynik meczu już się nie zmienił i Rosja zremisowała z Hiszpanią 3:3.

Fatalna kontuzja w załączonym materiale wideo.