FIFA 18 czwartą dyscypliną E-AMP-ów!

E-sport
FIFA 18 czwartą dyscypliną E-AMP-ów!
fot. AZS

Ogłoszono czwartą i zarazem ostatnią dyscyplinę E-AMP-ów. Jest nią FIFA 18! Dołącza ona do CS:GO, League of Legends oraz Hearthstone i to właśnie w tych grach będzie można rywalizować w tegorocznych E-sportowych Akademickich Mistrzostwach Polski.

W ramach E-AMP-ów turniej w FIFA 18 rozgrywany będzie w systemie Ultimate Team (FUT). Podobnie jak w pozostałych dyscyplinach odbędą się cztery turnieje kwalifikacyjne online. Dwa z nich zostaną rozegrane na konsolach XBOX, a dwa na PlayStation. Eliminacje rozgrywane są w formacie drabinki pucharowej. Finaliści każdych kwalifikacji awansują na finały LANowe, które odbędą się 26.11 na EXPO XXI w Warszawie. Pula nagród całego turnieju wynosi 2 500 zł.

 

Harmonogram kwalifikacji:
Kwalifikacje 1 - 15.11 (XBOX One)
Kwalifikacje 2 - 16.11 (XBOX One)
Kwalifikacje 3 - 17.11 (PS4)
Kwalifikacje 4 - 19.11 (PS4)

 

- Bardzo się cieszymy, że otrzymaliśmy zgodę od EA Sports, aby FIFA 18 była ostatnią dyscypliną w ramach E-AMP-ów. Jest to gra zrozumiałą dla prawie każdego kibica sportu, dzięki czemu jest idealną dyscypliną sportów elektronicznych na podstawie, której można tłumaczyć osobom spoza środowiska gamingowego czym jest e-sport. To dla nas szczególnie ważne jako, że jednym z celów AZS przy okazji organizacji E-AMPów jest zaznajomienie środowiska sportowego z e-sportem - Dariusz Piekut, wiceprezes Akademickiego Związku Sportowego

 

Pełna pula nagród E-sportowych Akademickich Mistrzostw Polski wynosi 15 000 zł. Więcej informacji oraz wszystkie szczegóły na temat E-AMP-ów można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej http://e-ampy.pl oraz na profilu na Facebooku http://fb.com/eampyy. Patronat medialny nad całą imprezą objęło TVP Sport. Do tego przeprowadzi również transmisję z finałów E-AMP-ów.

Sg, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze