LSK: Developres lepszy od Budowlanych na Podpromiu

W hitowym meczu piątej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Developres SkyRes Rzeszów pokonał Budowlanych Łódź 3:0 (25:13, 25:22, 28:26). Emocje pojawiły się jednak dopiero w końcówce trzeciego seta, kiedy gospodynie odrobiły straty i wygrały na przewagi. Najlepszą zawodniczką meczu wybrana została Agata Sawicka.

Wydawało się, że pojedynek wicemistrza Polski z krajowym brązowym medalistą nie mógł odbyć się bez emocji. Tych było jednak jak na lekarstwo.

Spotkanie rozpoczęła od zagrywki Jelena Blagojevic. Mimo perfekcyjnego przyjęcia punkt zdobyły rzeszowianki po bloku na Agnieszce Kąkolewskiej. Gospodynie osiągnęły prowadzenie 3:0, lecz ich serię skutecznym atakiem zakończyła Julia Twardowska. Przy stanie 9:5 o przerwę poprosił trener Budowlanych Błażej Krzyształowicz, ale na nic się to zdało. Gospodynie były na tyle rozpędzone, że dowiozły prowadzenie do końca pierwszej partii deklasując rywalki aż 25:13.

Początek drugiego seta również nie mógł napawać kibiców łodzianek nadzieją. Developres osiągnął bowiem prowadzenie 5:1. Choć wicemistrzynie kraju w pewnym momencie zdołały odrobić kilka punktów, to kolejną odsłonę również musiały spisać na straty.

Często zdarza się, że dziesięciominutowa przerwa po drugim secie odmienia losy spotkania. W tym meczu tak się jednak nie stało. Budowlani co prawda po raz pierwszy wyszli na prowadzenie i wydawało się, że przechylą szalę zwycięstwa na swoją stronę, lecz gospodynie w porę wróciły do gry i po emocjonującej końcówce wygrały 28:16.

Najlepszą zawodniczką wybrana została libero Developresu Agata Sawicka, która w poprzednim sezonie przeszła poważną kontuzję. Siatkarka grając jeszcze w barwach Impelu Wrocław zerwała więzadła krzyżowe i długo walczyła o powrót do gry. Po urazie nie ma jednak śladu, a popularna "Qlka" prezentuje najwyższą formę.

Developres SkyRes Rzeszów - Grot Budowlani Łódź 3:0 (25:13, 25:22, 28:26)

Developres: Paula Vincourova, Gabriela Polańska, Martyna Grajber, Kaja Grobelna, Agnieszka Kąkolewska, Julia Twardowska, Agata Witkowska (l) oraz Natalia Gajewska, Julia Andruszko

Budowlani: Jelena Blagojević, Adela Helić, Monika Hawryła, Helene Rousseaux, Anna Kaczmar, Monika Ptak, Agata Sawicka (l) oraz Ewelina Polak, Hana Cutura, Adrianna Muszyńska