NHL: Pierwsza wygrana Arizona Coyotes w regulaminowym czasie gry

Dopiero w 21. meczu sezonu 2017/18 ligi NHL wygrać w regulaminowym czasie udało się hokeistom Arizona Coyotes. W czwartek na wyjeździe pokonali Montreal Canadiens 5:4.

"Kojoty" są zdecydowanie najsłabsze w obecnych rozgrywkach. Wcześniej odniosły dwa zwycięstwa - po dogrywce z Phildelphia Flyers 4:3 i po karnych z Carolina Hurricanes 2:1. Minionej nocy wygraną zapewnili im Derek Stepan i Christian Fischer, którzy w trzeciej tercji zdobyli po bramce.

- Oczywiście zwycięstwo cieszy, ale jeszcze bardziej styl, w jakim zostało odniesione. Przegrywaliśmy, jednak dzięki nieustępliwości odwróciliśmy losy meczu - powiedział Fisher.

Najlepsza w lidze jest obecnie ekipa Tampa Bay Lightning. "Błyskawice" z 19 meczów wygrały 15, a w czwartek rozbiły u siebie Dallas Stars 6:1. Do zwycięstwa drużynę z Florydy poprowadził jej kapitan Steven Stamkos, który zdobył dwie bramki i miał dwie asysty.

- Mieliśmy plan na ten mecz i w pełni go zrealizowaliśmy. Nie odpuszczaliśmy rywalom nawet przez moment i efektem tego były trzy bramki w ostatniej tercji - przyznał Stamkos.

Konferencji Zachodniej przewodzi St. Louis Blues, które odniosło 14 zwycięstw w 20 spotkaniach. "Nutki" nie dały szans na wyjeździe Edmonton Oilers wygrywając 4:1. Dwa gole i asystę w ich szeregach uzyskał Brayden Shenn.