Kassi osiągnął na ważeniu osiem kilogramów mniej niż Adamek, co było jasnym sygnałem, że postawił na szybkość. Choć na początku Polak górował w tym aspekcie, to z czasem Kameruńczyk był coraz trudniejszy do trafienia, a i sam potrafił odpowiadzieć. Na szczęście jego ciosy nie robiły aż takiego wrażenia...

- Mówiliśmy, że tak będzie. Kassi był praktycznie cruiserem, a przecież Adamek był kiedyś mistrzem tej kategorii - powiedział Maciej Miszkiń.

Adamek cały czas wywierał presję, a większość ciosów wyprowadzał na korpus, by nieco zmiękczyć niewygodnego przeciwnika. Kassi od czasu do czasu podkręcał tempo, a w dziewiątej rundzie potrafił w ładny sposób skontrować, to jednak w ostatnim starciu miał mniej do powiedzenia. To były trzy minuty, które należały do "Górala". Wyprowadził wiele ciekawych kombinacji i aż szkoda, że nie udało mu się wygrać przed czasem.

Sędziowie byli jednomyślni i punktowali (97:93, 96:94, 96:94) dla Adamka, który został przy okazji międzynarodowym mistrzem Polski wagi ciężkiej.

Skrót walki Adamek - Kassi w załączonym materiale wideo.