UFC: Wielka nadzieja zwolniona za... odmawianie walk!

Sporty walki

Organizacja UFC zdecydowała się zwolnić jednego z najefektowniej walczących zawodników kategorii piórkowej. Powodem zwolnienia Yaira Rodrigueza (10-2, 3 KO, 2 SUB) jest odmowa walki z rewelacyjnym Zabitem Magomedsharipovem (15-1, 6 KO, 3 DEC), do której miało dojść 4 sierpnia na gali UFC 227 w Los Angeles.

Yair Rodriguez w organizacji UFC stoczył łącznie siedem pojedynków. Sześciokrotnie kończył swoje walki zwycięstwami, a jedynej porażki doznał w ostatnim występie w konfrontacji z Frankie Edgarem. Meksykanin notowany był na 11. pozycji rankingu kategorii piórkowej w organizacji UFC.

 

Od kilku dni w mediach pojawiała się informacja o kolejnym pojedynku "El Pantery". Rodriguez miał pojawić się w klatce 4 sierpnia na gali UFC 227 i skonfrontować swoje umiejętności z Zabitem Magomedsharipovem. Pojedynek potwierdziło wiele szanowanych branżowych portali na całym świecie, ale ostatecznie do walki nie dojdzie. Powód? Meksykanin nie wyraził ochoty na konfrontację z Rosjaninem.

 

Postawa 25-latka nie spodobała się szefowi UFC. Dana White błyskawicznie postanowił zrezygnować z usług Meksykanina, który musi szukać nowego pracodawcy. - Nie walczy rok, odmawia walki z Ricardo Lamasem, a teraz nie chce walczyć z facetem, który jest niżej od niego w rankingach? Może iść, gdzie mu się podoba. Nie mamy wobec niego planów - powiedział White w wywiadzie dla LA Times.

 

Najbliższa gala UFC odbędzie się już w nocy z 12/13 (sobota/niedziela) maja. W walce wieczoru dojdzie do walki mistrzowskiej w kobiecej kategorii koguciej pomiędzy Amandą Nunes a Raquel Pennington. Transmisja gali od godziny 4:00 w Polsacie Sport!

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie