f0rest: Nie jesteśmy łatwym rywalem. Przygotowaliśmy się na każdy scenariusz

E-sport
f0rest: Nie jesteśmy łatwym rywalem. Przygotowaliśmy się na każdy scenariusz
fot. HLTV.org

Gracze Ninjas in Pyjamas po okresie głębokiego kryzysu, zmian w składzie i kilkukrotnego niezakwalifikowania się na Majora, dotarli do wielkiego finału IEM Oakland. Co nieco o powrocie „na szczyt” w wywiadzie dla HLTV.org opowiedział Patrik ‘f0rest’ Lindberg.

Co sprawiło, że Ninjas in Pyjamas znów widzimy w walce o najwyższe laury? Według f0resta Szwedzi niezwykle dużo zawdzięczają przygotowaniom psychologicznym. - To, co zrobiliśmy dzięki naszemu mentalnemu trenerowi, Jensowi, sprawiło, że zaczęliśmy dużo pracować nad psychiką. Analizujemy każdy scenariusz, który może nas spotkać podczas meczu, a następnie pracujemy nad opcjami jego rozwiązania. Co zrobić, jeśli stracimy pistoletówkę, przegramy rundę czterech na jednego, poniesiemy klęskę na jednej z map, cokolwiek - jesteśmy naprawdę przygotowani na każdą sytuację - opowiada dziennikarzowi HLTV.org. - Zaczynamy czuć się naprawdę komfortowo w każdej sytuacji, w której się znajdziemy. To nowe doświadczenie dla nas wszystkich. Robimy, co w naszej mocy i myślę, że w końcu widać tego efekty - dodaje.


Intel Extreme Masters w Oakland jest dla strzelców Ninjas in Pyjamas turniejem szczególnym. Mimo kryzysu Skandynawom udało się zwyciężyć zeszłoroczną edycję zawodów. Tym razem - choć niewiele udawało im się na przestrzeni ostatniego roku - ponownie dotarli do finału zmagań. Czy ewentualny sukces podczas aktualnie trwającej edycji pomoże im wrócić na szczyt? - Przed wyjazdem wykonaliśmy wiele pracy i nie są to puste słowa. Ciężko się przygotowaliśmy w grze i poza nią, wykonując wszelkie ćwiczenia mentalne. Poświęcamy godziny, naprawdę poświęcamy wiele godzin na trening, co widać zresztą w Oakland. Uważam, że w tej chwili jesteśmy naprawdę solidnym zespołem. Pracujemy i z tej pracy korzystamy. Pokonaliśmy SK Gaming i będziemy gotowi na pojedynek z FaZe. Wierzę, że nie jesteśmy łatwym przeciwnikiem i właśnie to chcemy udowodnić. To nasz cel - mówi Lindberg.

Wielki finał IEM Oakland odbędzie się już dziś o 22:15. Ninjas in Pyjamas podejmie FaZe Clan w walce o lwią część nagród z puli $300,000, obronę mistrzowskiego tytułu i - co najważniejsze - symboliczne odbicie się od dna.

 

Pełny zapis rozmowy w języku angielskim dostępny jest na stronie HLTV.org ---> [TUTAJ]

SG, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie