WT w siatkówce plażowej: Kociołek i Gromadowska awansowały do 1/8 finału

Siatkówka
WT w siatkówce plażowej: Kociołek i Gromadowska awansowały do 1/8 finału
fot. PAP

Siatkarki plażowe Katarzyna Kociołek (UKS SMS Łódź) i Aleksandra Gromadowska (MKS MOS Wrocław) zajęły drugie miejsce w grupie F i awansowały do 1/8 finału turnieju World Tour w Sydney.

Kociołek i Gromadowska na początek pokonały Japonki Megumi Murakami i Miki Ishii 2:0 (21:17, 21:13). Później, w pojedynku, którego stawką było zajęcie pierwszego miejsca w tabeli, uległy Austriaczkom Katharinie Schuetzenhoefer i Lenie Plesiutschnig 0:2 (12:21, 18:21).

W sobotę, w meczu o awans do "ósemki", zmierzą się z Japonkami Sayaką Mizoe i Suzuką Hashimoto.

Polki do głównej części imprezy dostały się z kwalifikacji. Na tym etapie zatrzymały się dwa pozostałe polskie duety - Jagoda Gruszczyńska i Agata Ceynowa oraz Szymon Trałka i Tomasz Gortych.

Turniej w Sydney to ostatnie zawody WT w tegorocznym cyklu, choć dla wielu par to już... pierwsza impreza nowego sezonu. Do Australii poleciały - w ramach ogrywania się - same młode polskie duety. Te starsze niedawno rozpoczęły przygotowania i trenują w kraju. Gruszczyńska ma w kolejnym roku na stałe występować z Ceynową. Ostatnio była partnerką Kingi Kołosińskiej (AZS UMCS TPS Lublin), ale teraz ta druga ponownie połączyła siły z wracającą po urodzeniu synka Moniką Brzostek (AZS UMCS TPS Lublin).

no, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie