WT w siatkówce plażowej: Kociołek i Gromadowska odpadły w 1/8 finału

Siatkówka
WT w siatkówce plażowej: Kociołek i Gromadowska odpadły w 1/8 finału
fot. Cyfrasport

Siatkarki plażowe Katarzyna Kociołek (UKS SMS Łódź) i Aleksandra Gromadowska (MKS MOS Wrocław) na 1/8 finału zakończyły udział w turnieju World Tour w Sydney. W sobotę przegrały z Japonkami Sayaką Mizoe i Suzuką Hashimoto 0:2 (16:21, 11:21).

Kociołek i Gromadowska w fazie grupowej pokonały Japonki Megumi Murakami i Miki Ishii 2:0 (21:17, 21:13), a w pojedynku, którego stawką było zajęcie pierwszego miejsca w tabeli, uległy Austriaczkom Katharinie Schuetzenhoefer i Lenie Plesiutschnig 0:2 (12:21, 18:21).

 

Biało-czerwone do głównej części imprezy dostały się z kwalifikacji. Na tym etapie zatrzymały się dwa pozostałe polskie duety - Jagoda Gruszczyńska i Agata Ceynowa oraz Szymon Trałka i Tomasz Gortych.

 

Turniej w Sydney to ostatnie zawody WT w tegorocznym cyklu, choć dla wielu par to już... pierwsza impreza nowego sezonu. Do Australii poleciały - w ramach ogrywania się - same młode polskie duety. Te starsze niedawno rozpoczęły przygotowania i trenują w kraju.

 

Gruszczyńska ma w kolejnym roku na stałe występować z Ceynową. Ostatnio była partnerką Kingi Kołosińskiej (AZS UMCS TPS Lublin), ale teraz ta druga ponownie połączyła siły z wracającą po urodzeniu synka Moniką Brzostek (AZS UMCS TPS Lublin).

KJ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze