ZAKSA najlepsza na świecie? Zenit Kazań już w tyle

Siatkówka
ZAKSA najlepsza na świecie? Zenit Kazań już w tyle
fot. PAP

Fenomenalny start nowego sezonu notuje ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Mistrz Polski wygrał wszystkie 12 spotkań i pozostaje niepokonany w PlusLidze. Niewiele zespołów na świecie może pochwalić się takim bilansem: nieomylny nie jest nawet Zenit Kazań, który w środę przegrał po raz pierwszy w 13. kolejce.

ZAKSA była oczywiście faworytem do obrony mistrzowskiego tytułu i walki o złote medale mistrzostw Polski, jednak nikt w klubie nie przypuszczał, że sezon w tak wyrównanej lidze da się rozpocząć tak dobrze. W piątek zespół Andrei Gardiniego wygrał swój dwunasty mecz w tym sezonie (3:2 z Espadonem Szczecin) i pozostaje jednym z niewielu dotychczas niepokonanych zespołów na świecie.

Dotychczas łeb w łeb z mistrzem Polski szedł Zenit Kazań, mistrz Rosji i najlepszy zespół Europy. Wilfredo Leon i spółka dość nieoczekiwanie jednak przegrali w środę z Zenitem St. Petersburg 1:3 i znaleźli pierwszych w tym sezonie pogromców w 13. serii gier.

Na czele wielu lig świata są oczywiście zespoły niepokonane, jednak są na wcześniejszym etapie sezonu. Żaden z nich nie może pochwalić się jeszcze tak okazałą serią jak ZAKSA. Najbliżej do mistrzów Polski jest ekipie Dawida Konarskiego i Bartosza Kurka, Ziraat Bankasi.

Niepokonane zespoły na świecie:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Polska - bilans 12-0
Ziraat Bankasi, Turcja - bilans 10-0
Vegyesz, Węgry - bilans 9-0
Perugia, Włochy - bilans 8-0
HAOK Mladost, Chorwacja - bilans 8-0
Sarmayeh Bank i Shahrdari Tabriz, Iran - bilans 8-0
Ceske Budejovice i Liberec, Czechy - bilans 8-0
Voleibol Teruel i Palma Volley, Hiszpania - bilans 7-0
Groningen/Lycyrgus i Orion, Holandia - bilans 7-0
Vojvodina i Novi P, Serbia - bilans 6-0
ACH Ljubljana, Słowenia - bilans 6-0
Forde, Norwegia - bilans 5-0
Olympiakos i PAOK, Grecja - bilans 4-0

 

Ciężko oczywiście porównywać poszczególne ligi pod kątem poziomu trudności, jednak statystyki są jasne: polski zespół notuje w tej chwili najlepszy start sezonu we wszystkich liczących się ligach na całym świecie.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie