Kibice wbiegli na boisko i otoczyli piłkarza! Skandal w lidze brazylijskiej

Kibice, którzy wdarli się na boisko, przerwali rozgrywany w Campinas mecz brazylijskiej ekstraklasy piłkarskiej pomiędzy drużynami Ponte Preta i Vitoria Salvador. Zamieszki wybuchły po trzeciej bramce dla przyjezdnych.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się po myśli zajmujących przedostatnie, 19. miejsce zawodników Ponte Preta, bowiem po 16 minutach prowadzili 2:0. Chwilę później jeden z piłkarzy gospodarzy dostał czerwoną kartkę, ale wynik długo się nie zmieniał. Między 58. a 59. minutą Vitoria doprowadziła do wyrównania, a w 82. minucie trzecią bramkę dla gości strzelił Santiago Trellez.

Właśnie wtedy grupa kibiców Ponte Preta wyłamała część ogrodzenia i wbiegła na murawę. Większość piłkarzy zdołało zbiec do szatni, ale np. bramkarz miejscowego klubu Aranha został otoczony przez fanów. Szybka interwencja policji (według tamtejszych mediów użyli gumowych kul) sprawiła, że nie doszło do jakiejkolwiek bijatyki na boisku.

Sędzia odczekał prawie godzinę, aż sytuacja całkowicie się uspokoi, ale organizatorzy stwierdzili, że nie w stanie zapewnić bezpieczeństwa i mecz nie został dokończony.

Przegrana Ponte Preta oznacza, że ten klub, podobnie jak Goianiense, spada do drugiej ligi; łącznie elitę opuszczą cztery ekipy. Już wcześniej tytuł mistrzowski zapewnili sobie piłkarze Corinthians Sao Paulo. Mają 10 punktów przewagi nad Gremio Porto Alegre i Santosem.