Łódź bez lekkoatletycznego mityngu w 2018 roku

Inne
Łódź bez lekkoatletycznego mityngu w 2018 roku
fot. Cyfrasport

Nie odbędzie się kolejna edycja lekkoatletycznego mityngu w łódzkiej Atlas Arenie, zaplanowana na początek 2018 roku. Impreza, która w trzech poprzednich latach odbywała się pod nazwami Pedro’s Cup i Orlen Cup, została zawieszona z powodów finansowych.

Czwarta edycja zmagań polskich i światowych gwiazd lekkoatletyki w Łodzi miała odbyć się 31 stycznia. W środę organizatorzy w wydanym oświadczeniu poinformowali o odwołaniu zawodów. Jedną z przyczyn takiej decyzji był brak sponsora strategicznego imprezy.

"Głównym partnerem ŁOZLA w organizacji tego wydarzenia w lutym tego roku było Miasto Łódź i Polski Związek Lekkiej Atletyki wraz z Partnerami Związku. Zmiana planów strategicznych PZLA dotycząca organizacji imprez międzynarodowych zmusiła centralę do koncentracji środków na największym lekkoatletycznym wydarzeniu roku 2018, jakim ma być Memoriał Janusza Kusocińskiego, który zostanie rozegrany na największym polskim stadionie lekkoatletycznym w Chorzowie" – wyjaśniono w piśmie podpisanym przez Artura Partykę z Fundacji Klub Polskiej Lekkiej Atletyki i Lecha Leszczyńskiego z Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

Organizatorzy łódzkiego mityngu podkreślili, że został on zawieszony i "dołożą wszelkich starań, aby powrócił do Atlas Areny w roku 2019".

Miasto Łódź na organizację wydarzenia w przyszłym roku przeznaczyło 450 tys. zł. Do przeprowadzenia zawodów brakowało co najmniej 300 tys. zł.

Międzynarodowy lekkoatletyczny mityng w łódzkiej Atlas Arenie odbywał się od 2015 roku - w dwóch pierwszych edycjach pod nazwą Pedro's Cup, a w ubiegłym roku jako jedna z imprez Orlen Cup.

no, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie