MŚ 2018. Czerczesow: Polska to wymarzony rywal

Piłka nożna
MŚ 2018. Czerczesow: Polska to wymarzony rywal
fot.Cyfrasport

Selekcjoner reprezentacji Rosji, który z powodzeniem pracował w Legii Warszawa - Stanisław Czerczesow chce w 1/8 finału MŚ trafić na Polskę. - Jeśli przeznaczenie sprawi, że wpadniemy na Polskę, będę z tego powodu bardziej niż szczęśliwy - wyznał rosyjski trener w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Mimo, że Czerczesow bez wahania wskazał Polskę jako jednego z wymarzonych rywali to wypowiada się o naszej reprezentacji z respektem. - To ekipa, która może sprawić niespodziankę. Znam dobrze waszych piłkarzy, podobnie jak wasz sztab szkoleniowy. To silny zespół, grający z dużym poświęceniem. W ostatnich mistrzostwach Europy Polska pokazała się z dobrej strony i z tego, co wiem, macie niewiele zmian w reprezentacji - podkreślił trener, który świętował z Legią zdobycie mistrzostwa Polski w sezonie 2015/16.

 

54-letni szkoleniowiec unikał jednak jakichkolwiek porównań Biało-Czerwonych z drużyną Sbornej. - Wy macie Lewandowskiego, my Smołowa, Kokorina czy Połoza. Co wasze, to wasze, a co nasze, to nasze. I wolę to, co moje. My nikomu nie zazdrościmy. Mamy swoje silne strony - zaznaczył Czerczesow.

 

Rosjanie aktualnie plasują się na dość odległym 65. miejscu w rankingu FIFA. Czerczesow zdaje sobie sprawę, że oczekiwania względem jego podopiecznych są ogromne, ale jak wyznał w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" nie czuje dodatkowej presji z tym związanej. - Nie mam konkretnego celu. Od gospodarzy na pewno wymaga się więcej - stwierdził były bramkarz.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze