PŚ w skokach: Schlierenzauer wystąpi w Titisee-Neustadt

Inne
PŚ w skokach: Schlierenzauer wystąpi w Titisee-Neustadt
fot. PAP

Gregor Schlierenzauer wystąpi 9 i 10 grudnia w konkurach Pucharu Świata w Titisee-Neustadt - ujawnił w czwartek trener kadry Austrii w skokach narciarskich Heinz Kuttin.

Sześciokrotny mistrz świata, lider klasyfikacji zwycięzców konkursów PŚ (triumfował 53 razy), 27-letni Schlierenzauer pod koniec października naderwał więzadło w kolanie, a lekarze zapowiedzieli, że rehabilitacja potrwa około sześciu tygodni.

To spowodowało, że Austriaka zabrakło podczas inauguracji sezonu PŚ w Wiśle, nie wystąpił także w Kuusamo, nie znalazł się w zespole również na najbliższe konkursy w Niżnym Tagile.

- Kolejne badania wykazały, że Gregor jest już prawie zdrowy. Trenował w Innsbrucku, później skakał w Lillehammer. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wrócił do zespołu już w Titisee-Neustadt - powiedział Kuttin po przylocie do Rosji, gdzie liderem Austriaków będzie Stefan Kraft.

Austriacki szkoleniowiec, który uczestniczył ostatnio w inspekcji skoczni w Titisee-Neustadt potwierdził, że obiekt jest już w stu procentach przygotowany do przeprowadzenia zawodów.

- Spadło mnóstwo naturalnego śniegu, warunki są idealne. Bez zarzutu działa także nowe, bardziej wydajne oświetlenie obiektu - zapewnił.

fot. PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze